kaksiklogo pikk

UUDISKIRI 6/2022

Veel on aega esitada taotlusi elukeskkonna meetme vooru

Alates 26. oktoobrist kuni 1. novembrini on avatud Kodukant Läänemaa elukeskkonna meetme taotlusvoor. Taotlusi saab esitada kuni 1.11 kell 16:00.

Meetme eesmärgiks on piirkonna eripära hoidmine ja arendamine ning piirkonna arenguks vajalike teenuste kättesaadavuse suurendamine. Taotlema oodatakse piirkonnas tegutsevaid mittetulundusühinguid, sihtasutusi, seltsinguid ja kohalikke omavalitsusi.
Meetme maht on 180 126,38 eurot, toetusmäär kuni 90% ja maksimaalne taotletav toetussumma 64 000 eurot.

Täpsemad nõuded taotlejale ja meetme tingimuste kohta SIIT.

Taotlejate nõustamine:

Maarja Pikkmets, 56 907 685, maarja.pikkmets@kklm.ee

Liis Moor, 58 164 888, liis.moor@kklm.ee

Algab Läänemaa toidunädal

Läänemaa toidunädal 2022 toimub 3. -13. novembril ning kannab sel aastal eraldi kontseptsiooni “ToiduELAMUS”. Viimase eesmärk on tuua esile Läänemaa toidu, toidutootjate ning - pakkujate kvaliteeti, mis pakub naudingut ning elamust. Lisaks erimenüüdele restoranides on rõhk eriüritustel (kontsert-õhtusöögid, söögid koos koolitusega jne), mis annavad tervikliku “elamuse.”

Erimenüüd pakuvad 19 toidukohta üle Läänemaa ning lisaks on võimalus osaleda 13nel üritusel. Saab õppida traditsioonilise rukkileiva valmistamist Nõva Break leivakojas kui ka kuulata Ian Uuspõllu stand-upi kolmekäigulise õhtusöögi saatel Roosta Puhkekülas. Nautida klassikalisi kalarooge Tuuru karjamõisas kui saada toiduelamus stiilses Von Gernetis. Tegevust jätkub kõigile!

Läänemaa toidunädala täpsemat programmi ja erimenüüsid vaata kodulehelt ning facebookist.
Kava pilt uus

Tule ja osale kogukondade konverentsil

  • Sulle läheb korda, mis Sinu kogukonnas toimub.
  • Soovid, et läheks veelgi paremini.
  • Tahad uusi nippe kogukonnas toimetamiseks.
  • Soovid laiendada oma tutvusringkonda ja arendada koostööd.
Kui eelnev Sind kõnetab, siis KOGUKONDADE KONVERENTS on just see koht, kus need eesmärgid täita. Konverents toimub 18.-19. novembril Roosta puhkekülas. Kahepäevasel sündmusel saab kuulata põnevaid ettekandeid, osaleda eriti ägedates töötubades ja luua uusi kontakte koostöö arendamiseks.
Leiame aega ka sauna ning jooga jaoks. Avamisel toob oma tervitused Eestimaa parima jutuga mees - Ivan Orav. Õhtul pakub kaminasaalis huvitavat kuulamist armastatud kirjanik ja semiootik Valdur Mikita.

Registreerimine konverentsile on nüüd avatud. Kiirusta, sest kohtade arv on piiratud.

Kohtume Kogukondade konverentsil!

Konverentsi kava leiab KKLM kodulehelt: https://kklm.ee/kogukondade-konverents-2/

Registreerimine: https://forms.gle/Z3Ti3D6mLJJ12XXH8
Kogukondade konverents

Läänemaa Aasta Küla ja Aasta Külaliigutaja konkurss

Üle aasta toimuvale Läänemaa Aasta Küla konkursile esitati tänavu kolm küla – üks Haapsalust, üks Lääne-Nigulast ja üks Vormsilt. “Hea meel on näha, et tegusaid ja kokkuhoidvaid külasid on kõikides Läänemaa omavalitsuste haldusalades,” kommenteeris projektijuht Maarja Pikkmets ja lisas, et kandidaatide esitamine kõikidest KOVidest lisab kindlustunnet, et külaelu on hoitud üle maakonna.

Esmakordselt kuulutas Kodukant Läänemaa tänavu Aasta Küla konkursiga samaaegselt välja ka Aasta Külaliigutaja konkursi, et esile tuua aktiivsete eestvedajate rolli külaelu edendamisel ja maaelu hoidmisel. Läänemaa Aasta Külaliigutaja konkursile esitati viis kandidaati, kellest neli esitati Lääne-Nigula vallast ja üks Haapsalust.

Seitsmeliikmeline komisjon alustab tööd juba uuel nädalal ning tunnustused antakse üle Kodukant Läänemaa pidulikul aktus - õhtusöögil 1. detsembril Oru kultuurisaalis, Linnamäel.
3LKvergu_Aasta-küla-logo
logo_50%_220x220

Kodukant Läänemaa pidulik aktus - õhtusöök

1. detsembril kell 18.00 - 22.00 toimub Oru kultuurisaalis Kodukant Läänemaa pidulik aktus - õhtusöök. Lisaks Läänemaa Aasta Küla ja Aasta Külaliigutaja tunnustamisele tänatakse liikmeid ning koostööpartnereid.
Toitu pakuvad Kerlin Ledis, Taavi Kuusik ja Noarootsi Lokaal, jooke serveerib Tänava Talu kokteilibaar. Muusikaga rõõmustab ans Brassical ning õhtut juhib Priit Öövel.

Tulekust palume teatada hiljemalt 13. novembriks, registreerimislingi kaudu: https://forms.gle/pLzRUicKtiBXn4T4A

NB! Kohtade arv on piiratud.
Screenshot 2022-10-28 140115

Detsembris avaneva ettevõtlusmeetme maht on

210 688 eurot

15 - 21. detsembrini on võimalik taotlusi esitada Kodukant Läänemaa LEADER ettevõtlusmeetmesse. Meetme kogumaht on üle 200 000 euro, projekti maksimaalne toetussumma kuni 64 000 eurot.
Taotlusi saavad esitada Kodukant Läänemaa tegevuspiirkonnas tegutsevad ettevõtjad (OÜ, AS, FIE), kes on registrisse kantud vähemalt aasta enne taotluse esitamist. Toetust saab küsida nii investeeringute teostamiseks, toodete arendamiseks ning ettevõtluseks vajaliku tugivõrgustiku rajamiseks.

Taotlemise tingimused ja järelvaadatava meetme infotunni leiab kodulehelt www.kklm.ee/leader-meedetaotlemine/

Taotlejaid nõustavad:
Maarja Pikkmets
maarja.pikkmets@kklm.ee
56907685

Liis Moor
liis.moor@kklm.ee
58164888

Portugali ringmajanduse seminarile!

Maaelu Edendamise Sihtasutus ootab osalejaid 6. ja 7. detsembril Portugalis Portos toimuvale ÜPP võrgustiku seminarile “Nutikas ringamajandus kõrgete energia- ja väetisehindadega toimetulekuks”.

Kõrgete sisendihindade valguses otsitakse seminaril uuenduslikke lahendusi põllumajanduse ja toidutootmise vastupidavuse suurendamiseks.

Seminarile on oodatud oma kogemusi ja mõtteid jagama põllumajandustootjad, nõustajad, teadlased, ringmajanduse asjatundjad, energiamajanduse asjatundjad – kõik, kellel huvi põllumajandussektori toimetulekuvõimet parandada.

Osalemiskulud aitab katta Euroopa Komisjon. Valitud osalejaid teavitatakse edasisest korraldusest novembri alguses.

Täpsemat infot loe SIIT.
Email Marketing Powered by MailPoet