kaksiklogo pikk

UUDISKIRI 1/2022

Kodukant Läänemaa kohaliku toidu projektijuhiks valiti Merike Väli

DSCF9585_digi
Kodukant Läänemaa tegevmeeskonnas alustas 1. veebruarist kohaliku toidu projektijuhina tööd Merike Väli. Kodukant Läänemaa tegevjuht Liis Moor ütles, et konkurss kohaliku toidu projektijuhi kohale oli tihe. „Vestlusele kutsusime lausa 6 tugevat kandidaati. Merikese kasuks rääkisid tema väiketootja taust, Läänemaa toiduvaldkonna väga hea tundmine ning kokakutse.“

„Leidsin Läänemaa toiduprojekti koordineerija tööpakkumise oma meililt 8. detsembril, just enda sünnipäeval ning tegin koheselt kandideerimisotsuse, sest valdkond on mulle hingelähedane ning tean, et mul on kindel potentsiaal seda tööd hästi teha“, ütles Väli. „Meie perefirma – Nõva Break OÜ on tegelenud pagaritoodetega aastast 2018. Alustasime küpsetamisega koduahjus, käesolevaks hetkeks on meie küpsetised tuntud Läänemaal ning kaugemalgi. Väga kasuliku kogemuse andis kuulumine MTÜ Läänemaa O.T.T ühistusse algusest kuni 2020 aasta kevadeni. Olen lõpetanud Haapsalu Kutsehariduskeskuses kokandusõpingud ning tunnen paljusid Läänemaa kokki, toitlustuse- ja turismiettevõtjaid isiklikult. Tean, milline on restoranide vajadus värske tooraine osas“, lisas Väli.

Kohaliku toidu edendamine ja propageerimine on Kodukant Läänemaa üks prioriteetsemaid tegevusi aastast 2016, kui alustati esimese toiduprojektiga. Olulisemateks suurürituseks on novembris toimuv Läänemaa Toidunädal, väga populaarseks on osutunud ka Eesti Toidu kuu raames peetav Gurmeeturg. 2020 aastal kandis Haapsalu ja Läänemaa Eesti Toidupiirkonna tiitlit, mille tegemisi Kodukant Läänemaa koordineeris.
Kohaliku toidu projektijuhi peamiseks ülesandeks on koordineerida ja arendada Kodukant Läänemaa tegevuspiirkonnas kohaliku toidu võrgustikku ja juhtida kohaliku toidu koostööprojekti.

Projektijuhi kontaktid on:
Merike Väli
merike.vali@kklm.ee
528 9264

Veebruaris on avanevad
Meede 1 ja Meede 2 taotlusvoorud


Meede 2 ehk elukeskkonna meetmesse võetakse taotlusi vastu 9.-15. veebruar. Meetme rakendamise eesmärk on piirkonna eripära hoidmine ja arendamine ning piirkonna arenguks vajalike teenuste kättesaadavuse suurendamine. Meetmest saavad toetust taotlema tulla mittetulundusühingud, sihtasutused, kohalikud omavalitsused. Saabuva vooru kogumaht on 248 699 eurot, maksimaalne toetuse suurus kuni 64 000 eurot ning maksimaalne toetusmäär kuni 90%.

Meede 1 ehk ettevõtluse aktiivsuse suurendamise meetme taotlusvoor on avatud 23.02-02.03. Meetme eesmärk on piirkonna ettevõtluse sh piirkonna eripäral ja kultuuripärandil põhineva ettevõtluse arendamine ning ettevõtluse arenguks vajalike tingimuste parandamine.
Meetmest saavat toetust taotleda osaühingud, aktsiaseltsid ja füüsilisest isikust ettevõtjad. Taotlusvooru maht on 326 211 eurot, maksimaalne toetuse suurus kuni 64 000 eurot ning maksimaalne toetusmäär kuni 60%.


Mõlemasse taotlusvooru lõpeb taotlemine vooru viimasel päeval kell 16:00.

Juhatus kinnitas COVID taotlusvooru pingerea


Kodukant Läänemaa LEADER meetme hindamiskomisjon selgitas välja COVID-meetme taotluste pingerea, mille põhjal tegi Kodukant Läänemaa juhatus PRIA-le ettepaneku seitsme projektitoetuse taotluse rahastamise osas. Toetussumma projektidele on 67 584,17 eurot, kokku taotleti meetmest toetust 97 198,67 eurot.
Meetmesse sai projektitoetuse taotlusi esitada 8.-14. detsembrini 2021. Taotlusvooru esitati üheksa projekti, millest hindamisele suunati 8. Meetme maht oli 200 375 eurot. Kuna taotlusvooruga ei täitunud kogu meetme maht, avatakse veel üks COVID-meetme taotlusvoor.
Taotlusi hindas 11-liikmeline hindamiskomisjon, kelle hulgas oli nii ettevõtjate, mittetulundusühingute kui omavalitsuste esindajaid ning kaks väliseksperti. Hindamise käigus tutvus komisjon kolme investeeringuobjektiga paikvaatlusel, teised taotlejad said võimaluse oma projekti tutvustada ärakuulamisel.
Positiivse rahastusotsuse saanud projektide nimekiri avalikustatakse Kodukant Läänemaa kodulehel.

Meetme maht oli 200 375 eurot. Kuna taotlusvooruga ei täitunud kogu meetme maht, avatakse veel üks COVID-meetme taotlusvoor 2021 aasta jooksul.

Kogukonna turvalisuse konverents


Kodukant Läänemaa ja Nelja Valla Kogu LEADER koostööprojekti "EstPol: jätkusuutlikud kogukonnad" raames toimub koostöös Harjumaa Omavalitsuste Liiduga kahepäevane Kogukonna turvalisuse konverents.
Konverents toimub 16.-17. veebruaril Padise mõisas.
Üritusel otsitakse vastuseid küsimustele:
  • Mis on kogukonnaturvalisus, kes mille eest vastutab ja kuidas koostöös luua turvalist elukeskkonda?
  • Mida tähendab indiviidi kui kogukonna jaoks turvalisus ja kuidas seda igaüks eraldi ja koostöös tagada?
  • Kriisid- millised on viimaste aasta õppetunnid ja kuidas olla valmis väljakutseteks tulevikus?
Konverentsi modereerib Päästeameti nõunik Priit Laos.

Kodukant Läänemaa tegevuspiirkonnast on konverentsil võimalik osaleda kuni 15 kogukonna eestvedajal. Oodatud on teiste seas ka noored.

Programm ja registreerumine KKLM kodulehel.

Eesseisvad sündmused


08.-15.02 KKLM elukeskkonna meetme taotlusvoor
09.02 kl 10-13 HEAK: Inspiratsiooniseminar keskkonnahoiust turismiettevõtjale
10.-11.02 Eesti LEADER Liidu üldkoosolek ja koolitus
11.02 kl 10.30-12 HEAK infoseminar "Tere tulemast kodanikuühiskonda!"
16.-17.02 Kogukonna turvalisuse konverents
23.02-02.03 KKLM ettevõtlusmeetme taotlusvoor