kaksiklogo pikk

UUDISKIRI 3/2022

Puhkuse teavitus

Kodukant Läänemaa tegevmeeskond on kollektiivpuhkusel 18.-31. juuli.
Pakilistes küsimustes saab tegevmeeskonnaga ühendust telefoni teel.

Sügis-talvel avanevad uued LEADER taotlusvoorud

Sel sügis-talvel avab Kodukant Läänemaa kolm LEADER taotlusvooru, mille kogumaht on pool miljonit eurot.
Esimese taotlusvooruna avaneb COVID-meede, kuhu saab taotlusi esitada juba septembris. Meetme kogumaht on ligi 140 000 eurot. COVID-meetmest saavad toetust taotleda ettevõtjad, mittetulundusühingud ja ka kohalikud omavalitsused. COVID-meede on suunatud ettevõtlusele, toetusmääraga kuni 60% (uue põlvkonna elektroonilise juurdepääsuvõrgu rajamiseks kuni 90%). Eelkõige oodatakse taotlusvooru projekte, mis aitavad juurutada ja arendada e-teenuseid (nt e-pood, kliendi suhtluskanalite parendamine, kontaktivabad teenused jmt), millega viiakse ellu turundamisele ja reklaamile suunatud tegevusi (sh toote/teenuse brändi loomine, turundusmaterjalide koostamine vmt), aga ka selliseid projekte, mille eesmärgiks on ohutuma töökeskkonna loomine läbi vajaliku inventari soetamise või ventilatsioonisüsteemi parendamise.
meetmed
Meetmete tutvustus ja loetelu toetatavatest tegevustest on leitav Kodukant Läänemaa kodulehel LEADER sektsioonis.
Tegevmeeskond julgustab kõiki huvilisi ühendust võtma!

KKLM strateegia ideekorje koosolekud


Augustis toimuvad Kodukant Läänemaa strateegia aastateks 2023-2027 ettevalmistamise kaasamiskoosolekud tegevuspiirkonna viies eri paigas.

Arengustrateegia ettevalmistamise esimene etapp oli mõjuanalüüsi läbiviimine Kodukant Läänemaa tegevuspiirkonnas, milleks on Haapsalu, Lääne-Nigula, Vormsi vald ning Lääneranna vallast endine Lihula ja Hanila piirkond. Mõju-uuring viidi läbi Civitta Eesti AS poolt ning uuringu valimisse kuulusid lõppenud rahastusperioodil toetuse saanud.

Järgmise etapina toimuvad üle piirkonna ideekorje koosolekud, mille eesmärk on kaardistada piirkonna vajadused ning võimalused, millest lähtuda uue strateegia loomisel. Ideekorje päevakutel kõnelevad ning jagavaid mõtteid oma valdkonna eeskujud nii ettevõtluses kui kogukonna ning külade arendamises.

Ideekorje koosolekud toimuvad*:
 • 23.08 kl 12:30-17:00 Asuküla seltsimajas (Asuküla, Haapsalu)
 • 24.08 kl 12:30-17:00 Goldenbecki majas (Kullamaa, Lääne-Nigula)
 • 25.08 kl 12:00-16:30 Hullo rahvamajas (Hullo, Vormsi)
 • 30.08 kl 12:30-17:00 Lihula kultuurimajas (Lihula, Lääneranna)
 • 31.08 kl 12:30-17:00 Linnamäe Arenguseltsi majas (Linnamäe, Lääne-Nigula)
*Täpne päevakava ja registreerimisinfo avaldatakse augusti alguses.

Tule meiega Maapäevale!


6. - 7. augustil 2022 toimub Harjumaal Nelijärvel XIV Maapäev.

"Maapäev" on Eesti külade parlament, mis leiab aset iga kahe aasta tagant üle Eesti erinevates maakondades. Tuues kokku külaliikumise tuumiku ning meie võimu esindajad, arutatakse maapiirkondade elu ning murede ja rõõmude üle.
Maapäevale lisab väärtust võimalus kohtuda teiste innukate, särasilmsete ja tragide inimestega kõikjalt maapiirkondadest üle Eesti.
Kodukant Läänemaa sõidab käesoleval aastal Maapäevale 20-liikmelise delegatsiooniga. Delegatsioon moodustatakse Haapsalu, Lääne-Nigula ja Vormsi esindajatest. Kohtade arv on piiratud! Ühise bussisõidu eest kannab hoolt Kodukant Läänemaa ja osalustasud katavad kohalikud omavalitsused.

Kui sooviksid samuti Maapäevast osa saada ja kaasa rääkida Eesti maaelu kujundamisel, siis anna oma tulekusoovist teada hiljemalt 14. juuliks aadressil maarja.pikkmets@kklm.ee

Otsime tegevmeeskonda
koostööprojektide koordinaatorit-kommunikatsioonispetsialisti


Kodukant Läänemaa otsib alates septembrist oma kollektiivi täiendust koostööprojektide koordinaatori-kommunikatsioonispetsialisti näol.
Uue töötaja peamiseks ülesandeks on külaliikumist ja ettevõtlikkust edendavate projektide algatamine, ettevalmistamine ja elluviimise korraldamine ning organisatsiooni üldise kommunikatsiooni tagamine.
Kandidaatidelt ootame kogemust kommunikatsiooni- ja turundusvaldkonnas ning ürituste korraldamisel, algatusvõimet ja loovust, kohusetunnet ning vastutusvõimet. Kasuks tuleb projektide kirjutamise ning hangete läbiviimise kogemus ja vabavara kujundusprogrammide kasutamisoskus. Omalt poolt pakume toetavat kollektiivi, siseriikliku ja rahvusvahelise koostöö kogemust, konkurentsivõimelist töötasu, kaasaegset töökeskkonda, paindlikku tööaega ja kaugtöö tegemise võimalust.

Täpsem ametikoha kirjeldus ja kandideerimise info leitav KKLM kodulehel.

  Kirjalik avaldus koos palgasooviga, CV ja motivatsioonikiri esitada hiljemalt 07.08.2022
  e-posti aadressile laaneliider@kklm.ee.
  Täiendav info: Liis Moor, +372 58 164 888, liis.moor@kklm.ee

  Töökuulutuse jagamine on teretulnud!
  290444004_891711055556323_7946974958899795808_n

  Toimus koostöökonverents LINC 2022


  Vahemikus 21.-24. juuni 2022 toimus Tšehhis, Jeseniky’s LEADER tegevusgruppidele suunatud XI rahvusvaheline koostöökonverents LINC 2022. Kodukant Läänemaa osalemine LINC 2022 konverentsil toimus koostööprojekti LINC 2019 raames.
  Konverentsil osales ligi 300 inimest 20-st riigist. Kodukant Läänemaa LEADER tegevusrühmast osalesid konverentsil KKLM tegevjuht Liis Moor, projektijuht Maarja Pikkmets ning juhatuse liige Ene Sarapuu.
  Konverentsil toimusid seminarid, õppevisiidid vastuvõtvate tegevusrühmade piirkonnas ja sportlikud lõimumistegevused. Konverentsi kolmandal päeval toimunud spordipäevalt tõi Kodukant Läänemaa koju 2 medalit - hõbeda ja kulla!
  Teiste põnevate kohtade seas nägi KKLM meeskond maailma sügavaimat sügavikku Hranice Abyss ja ületas maailma pikima rippsilla Sky Bridge 721.

  XII rahvusvaheline konverents LINC 2023 toimub järgmisel aastal Itaalias.

  Avatud Talude Päev Läänemaal

  avatud-talude-paev-pere-loomadega_26
  Avatud Talude Päeval on huvilistel taaskord võimalus tutvuda talupidamiste ja talupidajatega. Oma uksed, aknad ja väravad avavad ligi 280 talu üle Eesti ning huvipakkuvaid kohti jagub igale maitsele. Läänemaalgi tasub ringi vaadata: Avatud Talude Päeval ootavad külalisi eriprogrammiga Vormsi saarel Vormsi MT, kes tegeleb lihaveisekasvatusega ja Mangese talu, kes tegeleb mesinduse ja metallitööga. Haapsalus, Haeska külas avab oma väravad tuntud headuses Tänava talu, kus saab tutvuda talu tegemiste ja talus elavate loomadega, toimuvad ekskursioonid ning loomulikult saab keha kinnitada Tänava talukohvikus. Lääne-Nigula vallas saab külastada Rõude muuseumit, kus samuti avatud puhvet, toimub muuseumi tuur, loterii, vanavara ja käsitöö müük ning kangakudumise töötuba. Kes veel seni pole mahti saanud, siis tasub kindlasti kaema minna ka Eesti Seenefarmi tegemisi. Seenefarm on kiirelt kasvav ettevõte, kus saab tutvuda tootmisega ja maitsta seeni ning seentest valmistatud tooteid.

  Täpsed koordinaadid kohale jõudmiseks, programmi ja kõikide avatud talude loetelu leiab aadressilt www.avatudtalud.ee

  Telli endale Kodukant Läänema pusa!


  Nüüd on igal Kodukant Läänemaa liikmel võimalik endale soetada mõnus ja soliidne Kodukant Läänemaa pusa.
  Tegemist on unisex pusaga, materjaliks 85% sertifitseeritud orgaaniline puuvill ja 15% taaskasutatud post-consumer polüester. Valikus suurused XS-5XL.
  Pusa hinnaks on 22 eurot.

  Tellimusi saab esitada kuni 15. juulini aadressil maarja.pikkmets@kklm.ee
  Pusade pilt

  Eesseisvad sündmused


  19.07 kl 10-15 Eesti Maaülikooli Mahekeskus: Infopäev "Haljasväetised ja taimekaitse mahetootmises"
  23.-24.07 IIX üle-eestiline Avatud Talude Päev
  06.-07.08 XIV Maapäev
  12.-13.08 Arvamusfestival
  16.-17.08 LEADER suveseminar
  23.-31.08 KKLM strateegia 2023-2027 ideekorje koosolekud