Helina Laht
Helina pühendumus on Lääne-Nigula vallas asuvat Saunja küla viimasel paaril aastal jõudsalt edasi viinud. Taastatud talukohad ja uusarendused on toonud Saunja kogukonda uusi peresid. Külaelanikke on üksteisele lähemale toonud aga just Helina algatused ja ühistegevused – tema eestvedamisel on korraldatud talguid ning arutletud ühiselt tulevikuplaanide üle.
Helina visioon ja sihikindlus viisid selle aasta kevadel külaseltsi ametliku registreerimiseni – samm, mis avas uusi võimalusi toetuste taotlemiseks ja kogukonna arenguks. Näiteks taotleti riigimaanteele kiiruspiirangut laste turvalisuse tagamiseks.
Tema teadmised ja kogemused on leidnud tunnustust ka väljaspool enda küla – viimasel Oru kandi külade ümarlaual jagas ta Saunja küla koostöö ja koostoimetamise edulugu, olles eeskujuks teistele küladele.
Kahro Tall
Kahro on mees, kes jättis särava tippkirurgi karjääri pealinnas, et pühenduda perearstitööle Vormsi saarel. Oma proffessioonilt alati korrektne, mõistev ja sõbralik Kahro on Vormsi perearsti punktis seadnud endale ülesandeks kogukonna tervena hoidmise ja vaimse abi osutamise.
Koos perega on Kahro rajanud Suuremõisa külas endisesse mõisatalli ainulaadse kodu. See kodu pole ainult nende perele – see on avatud kõigile. Hoovis korraldatakse kontserte ja ühisüritusi ning tallis on aastaringselt eksponeeritud erinevad näitused.
Elujaatava hoiakuga, alati abivalmis ja kogukonda liitev Kahro ei ole üksnes külaliigutaja, vaid kogu Vormsi liigutaja.
Karmen Lints
Karmen on Lääne-Nigula vallas asuva Jalukse küla tõeline aare. Karmen on mitmekülgne ja pühendunud naine: kolme lapse ema, raamatupidaja, perenaine, sõber ja MTÜ Jalukse Külaseltsi juhatuse liige. Ta ei karda võtta vastutust ning tema kätes on külaseltsi raamatupidamine alati kindlates kätes.
Karmeni positiivne energia ja võime inimesi kokku tuua on loonud Jalukse külas erilise ühtekuuluvuse tunde. Üheks parimaks näiteks on iga-aastane Jalukse külapidu, mis on kujunenud oodatud sündmuseks. Karmen panustab sellesse kogu hingega – alustades ettevalmistusi kuid varem ja hoides kogu protsessi kindlalt oma kätes. Tänu tema täpsusele ja põhjalikkusele jooksevad kõik detailid ladusalt kokku, pakkudes rõõmu ligikaudu 200 külastajale.
Küllike Valk
Kümme aastat Ridala ja Martna koguduste õpetajana tegutsenud Külliki tegevus ei ole piirdunud vaid vaimuliku tööga. Küllike on eeskuju oma hoolivuse, aktiivsuse ja kogukonna ühendamise poolest.
Küllike on suutnud oma tegemistega kaasata erinevaid vanuserühmi – lastele ja noortele suunatus laagritest kuni eakate jututoani välja. Külliki poolt eestveetud Porikuu sügislaat on kujunenud üheks oodatuimaks sündmuseks Martna piirkonnas, tuues kokku inimesi lähedalt ja kaugelt.
Üks Küllikese olulisemaid algatusi on Martna kogukonnakohviku loomine. Endisest tühjalt seisnud ja räämas kolhoosisööklast on tema eestvedamisel saanud hubane kogunemiskoht, kus pakutakse sooja lõunat ja kus igaüks tunneb end oodatuna ja hoituna.
Svea Stamberg
Haapsalu linnas paikneva Pusku küla külavanema ja MTÜ Pusku Külaseltsi juhina on Svea näidanud üles pühendumust ning loomulikku võimet inimesi ühendada.
Svea on noorte arengule pühendunud, korraldades lastelaagreid ja huviharidust, sealhulgas armastatud laagrit “Teater ja sõbrad Sepakülas”. Ta on andnud suure vabatahtliku panuse Asuküla seltsimaja ja külaraamatukogu korrashoiule, samuti juhendab ta juba aastaid samas hoones tegutsevat maanoorte ringi ning käeliste tegevuste töötubasid täiskasvanutele.
Tema visioon on luua tugev meeskond, mis suudab kriisiolukordades ühiselt tegutseda. Näiteks on ta korraldanud mitmete ümberkaudsete küladega kohtumisi selleks, et välja arendada kohalik kerksuskeskus, valmistada ette kriisivarud ning korraldada koolitusi külade elanikele.