Janne Rau

Janne elab Lääne-Nigula vallas, Jalukse külas, kuhu ta kolis oma perega mõned aastad tagasi. Sõbrad ja naabrid iseloomustavad Jannet kui hakkajat, tarka ning hea suhtlemisoskusega inimest, kellel on igale murele ja probleemile lahendus. Lõppeva aasta kevadel sai Jalukse külasse üles ka varjualusega bussipeatus, et koolibussi ootavatel lastel ikka turvaline ja mugav oleks. Janne on ka hea kaasaja – augustis korraldati külas tema eestvedamisel külapäev, kus osales 120 inimest. Oma sütitava iseloomuga on Janne enda ümber koondanud teisedki pered, et külas ühiselt toimetada ja tegutseda.

Matti Käärst

Matti on olnud Paslepa külavanem juba 15 aastat. Ta on tõeline külahing, kelle eestvedamisel valmistutakse külamängudeks, saadakse kokku, tehakse grilli ja peetakse plaane. Oma ettevõtmistesse suudab Matti alati kaasa haarata teisi elanikke ning tema poolt algatatud üritused pakuvad huvi nii nooremale kui vanemale. Tihti saadakse kokku Matti enda meisterdatud laua taga, sest Mattil on ka hobisaekaater, kust on tulnud nii mõnigi lauajupp naabertaludesse ja valminud Noarootsi matkarada koos piknikulaudadega. Matti peab väga lugu ka traditsioonidest ja igal naistepäeval rõõmustab ta kõiki küla naisi lilledega ukse taga.

Liina Meta Kuuskman

Liina Meta kolis linnast maale, Liivile elama mõned aastad tagasi. Ta on oma loomult maalähedase eluviisiga ja väga loominguline. Tema suureks inspiratsiooniallikaks sai Liivi vana, kuid uhke koolihoone, mis oli seni ootamas paremaid aegu. Julge ja hakkaja naisena rajas Liina Meta vanasse koolimajja oma pagarikoja, kutsus külainimesi talgutele, aitas korraldada koolitusi töötutele ning tõi inimesed kodudest välja koos tegutsema. Liina Meta eestvedamisel on tänaseks Liivil korrastatud ujumistiigi ümbrus, rajatud külakiik ning koolimaja õuele ka küpsetusahi. Liina Meta on maaelu pärl, kes julgeb mõelda raamidest välja. Tema tegemistes on alati üllatusi ning loomingut, ta inspireerib ja motiveerib oma tegude kõiki end ümbritsevaid.

Kristjan Kuldmaa

Külaliigutaja saab olla mitut moodi. Kristjan on leidnud viisi, kuidas oma oskuste ja huvide läbi kogukonna elu elavdada ja paremaks muuta. Kristjani hea maitsetunnetus paistab silma tema sisearhitekti töös Teeristi villas. Keset viljapõlde asuv vana kolhoosihoone on sisse astudes tõeline kunstiteos. Villa teatrigaraaž on toonud külaellu palju uusi sündmusi ning külalisi lähedalt ja kaugelt. Pühapäeviti toimetab Kristjan villa minispaas meeste saunaõhtut vedades, kutsudes külamehed kokku maailma parandama. Ka Kristjani garaaži uksed on kõigile huvilistele avatud – kui peremees kohal, põleb põlluservas valgusfooris roheline tuli, et soovijad teaks tulla. Vot selline mees on Kristjan.

Svea Stamberg

Svea toimetab Haapsalu linnas, Pusku külas ja võib öelda, et ta on tõesti pannud küla liikuma. Oma järjepidavuse, meelekindluse ning lahke loomuga võitis Svea külainimeste usalduse ja poolehoiu ning 2019ndal aastal valiti ta Pusku külavanemaks. Svea eeskujul võeti külas ette suured prügikoristustalgud, mille tulemusena paiga metsaalune märkimisväärselt kaunimaks sai. Ta on algatanud ja eest vedanud mitmesuguseid ettevõtmisi alates küla riskianalüüsi koostamisest ning linnajuhtide külaskäigust kuni kogukonnakooli õpitubade, suvepäevade ning laagrite korraldamiseni – edukaid sündmusi on tema käe all sündinud palju.