Avatud talud Läänemaal 2016

posted in: Uudised | 0

Teine üle-eestiline avatud talude päev toimus pühapäeval, 24. juulil 2016. aastal Läänemaa taludes oli kokku 2781 külastajat.

Tuulingu talus ennelõunal külastajaid vähe, kodukohvik töötas väga hästi, oleks võinud olla põhjalikum reklaam maakonna ajalehes (näit. kaart koos talude programmidega, kõigil ei ole võimalik veebi kasutada).

Kalda talus toimis hästi kodukohvik, hästi töötas talu keskkond. Laastulõikamise huvilisi palju ei olnud, masin ei toiminud hästi.

Uuskalda talus toimetasid koostöös Kärbla külaseltsi kohvik, Halukalur OÜ, kes müüs suitsukala ja Uuskalda enda tegemised. Just koostöö oli neile parim kogemus ja kindlasti tahavad järmisel aastalgi osaleda.

Aaviku talus läks hästi juurviljade müük, kuna oli juba pakkuda peeti, porgandit, kartulit. Pakuti ka muusikaelamust ja kodukohviku teenuseid.

Ranna Rantso ei osanud arvestada nii suure huviga, aga said ikkagi suurepäraselt hakkama. Ratsutamishuvilisi oli palju ja hobused pidasid koormusele kenatsi vastu:).

Uuehansu talu külalised peatusid pikemalt – veel kella kukkudes saabus ikka ja ikka uusi külastajaid. Külastajatele pakuti omavalmistatud karastusjooke, nt kasemahla limonaadi jt, et teda saada, millised tooted klientidele enam maitsevad. Ka kohvikul läks hästi. Eriti Roosiline külastajad olidki roosihuvilised, aga ka kohvik müüdi tühjaks, kogemus oli positiivne.

Tammejuure mahetalu külastajatele pakuti degusteerimisvõimalust ja talutoodete müüki.

Oli ka ehitusmuuseum, kus tutvustati näitlikult ehituspraagi teemasid, et inimesed oskaksid neid ise märgata.

Heade soovidega Lea Lai