Kogukondade konverents innustas ja inspireeris

posted in: Uudised | 0
18.-19. novembril toimus Roostal Kogukondade konverents, mis koondas ühe mütsi alla 70 inimest igast eluvaldkonnast ja Eesti eri nurkadest. Osalejate seas oli lisaks külade esindajatele ka pääste, avaliku sektori, aga ka ettevõtluse esindajaid.

Kahepäevasel konverentsil pandi rõhku külaliigutajate ja kogukonna aktivistide toetamisele ning nende teadmiste – oskuste parandamisele oma piirkonna kogukonnaelu hoidmisel ja arendamisel, pakkudes neile samal ajal võimalust luua uusi kontakte koostöö arendamiseks.

Konverentsi mitmekülgne ettekandjate nimistu pakkus huvitavat kuulamist ja kaasa mõtlemist kõikidele osalenutele. Kogukondade koostööst ja külavanema rollist rääkis külavanem, andragoog ja suhtlustreener Iiris Saluri, Siseministeeriumi rahvastiku ja kodanikuühiskonna asekantsler Raivo Küüt andis ülevaate riigi tegevustest külade ja kogukondade suunal ning sotsiaalteadlane ja dokumentalist Peeter Vihma tegi põneva ettekande kliimakriisist Eesti omavalitsuste vaates. Õhtu jagas osalejatega mõtteid Eesti eheduse teemal kirjanik ja semiootik Valdur Mikita. Peagi on kõik ettekanded järelvaadatavad Kodukant Läänemaa YouTube kanalis.
Konverentsi teisel päeval jagunesid osalejad gruppidesse, kus oli võimalus kaasa rääkida ning kaasa mõelda mitmesugustes aktiivsetes töötubades kogukonna ettevõtluse, vaimse tervise, vabatahtliku töö, koostöö, turvalisuse ja noorte kaasamise teemal.

Konverentsi korraldasid MTÜ Kodukant Läänemaa, MTÜ Nelja Valla Kogu ja Harjumaa Omavalitsuste Liit LEADER koostööprojekti “EstPol: jätkusuutlikud kogukonnad” raames.

Pilte konverentsist saad vaadata SIIT.