Kohaliku toidu päev – kontaktmess

posted in: Uudised | 0

13.aprillil toimub Altmõisa külalistemajas kohaliku toidu päev – kontaktmess, mille käigus erinevate valdkondade toidupakkujatel võimalus saada otsekontakt tootjatega. Võimalus rääkida tooraine tarnimisest, maitsta toodet ja teha plaane tulevaseks hooajaks.
Muidugi on oodatud ka kõik teised värske ja kohaliku toidu armastajad, sest vaatamist ja proovimist jagub igale maitsele.

PÄEVAKAVA

10.00 avatakse uksed. Hommikuputru Jahu-Jaani helvestest keedab Altmõisa peakokk Kerlin Ledis.
11.00 messiala avamine. Külalistemaja teise korruse saalis saab tutvuda Läänemaa talunike ja tootjatega, maitsta nende parimaid palu ja ka koju kaasa osta. (Ära unusta kukrut, sest kiusatusi juba jagub!)
Külalisena räägib Hapsal Dietrichi perenaine Mary-Liis kohaliku tooraine rollist tema köögis, koostööst tootjatega ja menukast smuutimenüüst.
12.00 Sagimine smuutikohvikus. Sõna saab toitumisnõustaja ja personaaltreener Mailiis Tammeveski.
13.00 Lõuna-buffet Altmõisa köögis. Rikkaliku buffet hind 5 eurot.
NB! Kui sa juba tead, et soovid kindlalt einestada, soovitame sul endast teada anda: eva.rahv@kklm.ee

Peale lõunat saate suhelda personaalselt tootjatega. Teha koostööplaane ja esitada tellimusi uueks hooajaks. Hea võimalus luua uusi suhteid ja esitada murettekitavaid küsimusi.

15.00 Filmi “Läänema köögis” vaatamine. (Film on valminud MTÜ Kodukant Läänemaa kingitusena Eesti Vabariigi 100. sünniaastapäevaks.)

Üritus toimub Hiidlaste Koostöökogu, Jõgevamaa Koostöökoja ja Kodukant Läänemaa koostööprojekti “Kohalik toit on tervislik ja trendikas” raames.

Lisainfo ürituse kohta:
Eva Rahv
eva.rahv@kklm.ee
5568 6614
FB: https://www.facebook.com/events/369241923922230/