Konkursi “Märka LEADERit 2.0” võitjad on selgunud

posted in: Uudised | 0

Konkursi “Märka LEADERit 2.0” võitjad on selgunud! Parimad kuulutati välja 11. augustil 2020 Jäneda Pullitalliteatris toimunud tunnustusüritusel.
Põllumajandusuuringute Keskus koostöös Maaeluministeeriumiga algatas veebruaris konkursi “Märka LEADERit 2.0”, et tuua esile Eesti maaelu arengukava 2014-2020 LEADER-toetusmeetme parimad projektinäited. Üle-eestilisele konkursile laekus kokku 80 projekti.

Maaeluminister andis üle tänukirjad ja meened kuues kategoorias ning parimale LEADERi videole ja rahva lemmikule.

„Konkurss tõstab esile silmapaistvaid LEADER-meetme projekte ja näitab, kui mitmekesine võib olla tegevuste spekter, mida kogukonna initsiatiivil on ellu viidud. Rõõmu teeb ka see, et Eesti on populaarne partnermaa teistele riikidele,“ ütles maaeluminister Arvo Aller. Võitjate seas on esindatud eriilmelised projektid üle Eesti.

Kategooria “Piirkonna areng” kõik nominendid: “Säästva turismi printsiipide rakendamine rahvusparkide ja kaitsealadega piirkondades”, “Pärnumaa maitsed”, “Wakepargi rajamine Väätsa paisjärvel”, “Neeme kaupluse taaskäivitamine” ja minster Arvo Aller

16. nominendi hulka jõudis Kodukant Läänemaa projekt “Kohalik toit kättesaadavaks” ja projekt “Säästva turismi printsiipide rakendamine rahvusparkide ja kaitsealadega piirkondades”, kus Kodukant Läänemaa on koostööpartneriks. Nominentidega on võimalik tutvuda MAK 2014-2020 LEADER-meetme projektide konkursi häälekandjal. “Säästva turismi printsiipide rakendamine rahvusparkide ja kaitsealadega piirkondades” pälvis ka Maaturismi eriauhinna rahvusvahelise koostöö projektina.

Konkursi „Märka LEADERit 2.0“ võitjad:

Parim piirkonna arengule suunatud projekt

Rahvusvaheline koostööprojekt “Säästva turismi printsiipide rakendamine rahvusparkide ja kaitsealadega piirkondades”. Teostajad: Arenduskoda, Rohelise Jõemaa Koostöökogu ja Kodukant Läänemaa koos välispartneritega Lätist, Sloveeniast ning Portugalist. Projekt on suunatud Lääne-Virumaa, Pärnumaa ja Läänemaa piirkondadele.

Parim koostöö ja kaasamise projekt

„Tartumaa aktiivsed ja ettevõtlikud noored“. Teostaja: Tartumaa Arendusselts koostöös Tartumaa Noortekoguga, Tartu Ärinõuandla ja Tartumaa Noorsootöötajate Ühendusega.

Parim uuenduslik projekt

“Beebitoidu tootmise arendamine Saaremaal”. Teostaja: Saaregurmee OÜ, Saarte Koostöökogu.

Parim keskkonna- ja kliimasõbralik projekt

“Pilliroost joogikõrte tööstusliku liini soetamine”. Teostaja: Sutu OÜ, Saarte koostöökogu.

Parim ettevõtlusprojekt

“Pilliroost joogikõrte tööstusliku liini soetamine”. Teostaja: Sutu OÜ, Saarte koostöökogu.

Parim rahvusvaheline koostööprojekt

„Kestlik ettevõtlus maal” – SEIC Sustainable Entrepreneurship in Countryside. Teostajad: Arenduskoda, Rohelise Jõemaa Koostöökogu ja Ida-Harju Koostöökoda koosöös Soome ja Läti partneritega.

Parim LEADER-projekti video

“BabyCool- Märka LEADERit 2.0”. Teostaja: Saaregurmee OÜ, video autor Eluolu Fotod OÜ.

Rahva lemmik LEADER-projektide seast

„Iseteeninduslike kartulimüügipunktide loomine“. Teostaja: OÜ Koorti Kartul.