Läänemaa Aasta Küla konkursi tähtaeg pikenes 29. jaanuarini

posted in: Uudised | 0

Eelmise aasta lõpul kuulutas Kodukant Läänemaa välja Läänemaa Aasta Küla konkursi. Konkursi tähtaega on pikendatud 29. jaanuarini. Kandideerima oodatakse kõiki tegusaid külasid Läänemaalt.

„Aasta küla konkurss on traditsiooniliselt toimunud üle-eestilise Maapäeva aastal ning nii ka see kord,“ sõnas Kodukant Läänemaa juhatuse esimees Merle Mäesalu. „Eriti nüüd, kus aasta peale haldusreformi on olukord varasemast erinev, on kogukondade omavaheline koostöö ja areng järjest olulisem. Kandideerimine Aasta Küla konkursil on hea võimalus sellist koostööd tunnustada ja anda tõuget järgmisteks algatusteks.“

Läänemaa Aasta küla tiitel antakse Läänemaa külale, külade piirkonnale või alevikule, mis on saavutanud nähtavaid tulemusi külaelu arendamisel. Kus märksõnadeks on elujõulisus ning juhtmõtteks koostöö ja paika pandud eesmärgid.

Aasta küla võitja saab kingituseks Eesti riigi vimpli koos lipumasti ja paigaldusega ning võitja esitatakse üle-eestilisele konkursile maakonna esindajana. Aasta küla valivad kõik maakonnad üle Eesti ning nende hulgast selgitatakse välja Eesti Aasta Küla, mille tiitel antakse üle juuli lõpus toimuval Eesti Külade Maapäeval. Üle-eestilise konkursikomisjoni tööd juhib traditsiooniliselt Riigikogu spiiker.

Kandidaate saab esitada pikendatud tähtajaga kuni 29. jaanuarini e-posti aadressil laaneliider@kklm.ee. Konkursitingimustega saav tutvuda Kodukandi kodulehel https://kklm.ee/kulaliikumine-2/konkurss-laanemaa-aasta-kula-2018/.

Lisainfo ja küsimused:

Kaja Karlson
MTÜ Kodukant Läänemaa
Tel. +372 5817 0479
Kaja.karlson@kklm.ee