Läänemaa JOOGIKONKURSS

posted in: Uudised | 0

Koduveinid, siidrid, õlled, mõdu, limonaadid, toonikud, maitseveed

Kui sul on kodus põnevate maitsetega isetehtud koduveine või -siidreid ja muid jooke või oled joogitootmise endale juba ametiks võtnud ja pakud neid ka teistele, siis Kodukant Läänemaa ja vinoteek MULLiga ja MULLita ootavad Sind osalema Läänemaa joogikonkursil. Konkursi raames selgitatakse välja Läänemaa parimad joogid.

Konkursil osalemiseks tuleb korrektselt sildistatud vein, siider vm jook saata hiljemalt 16. oktoobriks Haapsalus asuvasse MULLiga ja MULLita vinoteeki ning tasuda osalustasu. Oktoobris toimuvad eelvoorud, kus nii joogi- ja toiduekspertidest, kui mitteprofessionaalidest koosnev žürii valib pimedegustatsiooni käigus finaali pääsevad joogid. Iga konkursil osaleja saab hiljem lugeda ka žürii arvustusi oma jookide kohta ning konkursi tulemuste avalikustamisel kajastatakse huvitavamaid maitseid Läänemaa toidu kodulehel ja sotsiaalmeedias. Võitjad kuulutatakse välja Läänemaa Toidunädala raames novembris.

Kuidas konkursil osaleda?

– Konkursile esitatavad tooted saata või kohale toimetada Haapsalus asuvasse MULLiga ja MULLita vinoteeki 16. oktoobriks (peale tähtaega kohaletoimetatud tooteid vastu ei võeta, isegi kui nende eest on tasutud)
– Tasuda osalustasu 16 eurot joogi (mitte pudeli) kohta MTÜ Kodukant Läänemaa arvele EE632200221022088533 Swedbank; selgitus: Läänemaa joogikonkurss, isiku/ettevõtte nimi, esitatud toodete arv
– NB! Konkursil osalevate toodete kohaletoimetamist mitte jätta viimasele minutile!

Tooted peavad olema pakendatud.

– Suletud korgipuu või kroonkorgiga.
– Pudeli minimaalne suurus on 0,2 l õllede ja muude väiksematesse pakenditesse villitavate jookide puhul, 0,5 l koduveinide puhul (viimaste puhul soovitame kasutada traditsioonilist veini- või  šampanja pudelit mahuga 0,75l)

Pudelil peab olema silt, millel on kirjas:

1) Valmistamise aasta (aastanumber, mille päikese all viljad (toore) valmisid, mitte pudeldamise aasta).

2) Joogi nimi, tootja nimi, -sarja vms nimi. Kohustuslik on märkida tooraine(d). Mitme eri tooraine puhul märkida järjekorras vastavalt osakaalule, alustades suurimast. Võimalusel märkida toote kangus.

3) Jookidel märkida kategooria: valge kuiv, valge poolkuiv/poolmagus, valge dessert, punane kuiv, punane poolkuiv/poolmagus, punane dessert, vahuvein, siider, mõdu, õlu lager, õlu IPA jne. Mitte-alkohoolsetel jookidel peaks olema kirjas säilivusaeg.

– Iga konkursile esitatav jook peab olema hermeetiliselt suletud (naturaalne, vinüül- või kroonkork) pudelis, mis peaks olema pakitud pappkasti. Igat toodet pudeli mahuga üle 0,5 l peab olema esitatud 2 tk.  Igat toodet pudeli mahuga kuni 0,5l peab olema esitatud 4 tk. Ühes kastis võib olla mitu erinevat konkursil osalevat sama valmistaja jooki.

– Iga erineva veini või siidri (mitte pudeli) kohta peab kastis leiduma eraldi ümbrik, mis sisaldab täpsemat informatsiooni joogi ja selle valmistaja kohta (nimi, aadress, meiliaadress, telefoninumber). Ümbrikul peab olema sama nimi, mis pudelil.

Lisainfo ja küsimused
Eva Rahv
Kohaliku toidu spetsialist
MTÜ Kodukant Läänemaa
Tel +372 5568 6614
eva.rahv(at)kklm.ee