Läänemaa Toidunädal toidab ka tänavu!

posted in: Uudised | 0

Neljapäeval saab alguse juba IV Läänemaa Toidunädal, mis selgi aastal pakub rohkelt elamusi ja mõnusaid kohalikke maitseid. 4.-14. novembrini toimub põnevaid üritusi ja töötubasid, mitmetest toidukohtadest võib leida Läänemaa Toidunädala erimenüüd.

“Sel aastal püüame rohkem rõhuda kohaliku toidu kättesaadavuse parandamisele lõpp-tarbijale,” tutvustab Kodukant Läänemaa tegevjuht Liis Moor käesoleva aasta toidunädalasse toodud uuendust. “Eelkõige soovime, et kohalikku toitu leiaks enamatest poodidest ning see oleks selgesti eristuv.” Seetõttu kehtib Rimi Talu Toidab müügialadel Läänemaa toodete sooduskampaania ning Haapsalu ja Uuemõisa Konsumi COOP poodides on sel perioodil Läänemaa toidu erilett, kust leiad kiirelt head kohalikku toidukraami, mida endaga koju kaasa viia ja ära maitsta.

“Praegune olukord seab viiruse kõrge leviku tõttu Läänemaa Toidunädala ürituste korraldajatele ja toidukohtadele teatud takistusi, kuid võrreldes eelmise aastaga oleme õppinud selliste piirangutega paremini toime tulema,” kommenteerib Kodukant Läänemaa tegevjuht Liis Moor toidunädala korraldamist. Erimenüüsid ja eriõhtusööke pakkuvate toidukohtade arv on küll väiksem kui esimestel aastatel, kuid sellegi poolest on pakkumised isuäratavad ja nagu ikka – parimast kohalikust toorainest.

Õpitubade ja eriürituste valikust leiab endale meelepärase tegevuse igaüks – saab meisterdada, kokata, kuulata ja vaadata ning ennekõike muidugi ka maitsta. Võrreldes varasemate aastatega leidub sel korral sündmusi rohkem maapiirkonnas, sh endisestes Läänemaa valdades Lihulas ja Hanilas.  
Sündmuste korraldamisel lähtutakse Vabariigi Valitsuse poolt kehtestatud meetmetest COVID-19 leviku tõkestamiseks.

Läänemaa Toidunädala eesmärgiks on tutvustada tarbijale lähemalt kohalikku toitu ja selle taga peituvat toidu tootjat ning pakkujat.

Läänemaa Toidunädala programm on leitav www.laanemaatoit.ee