Läänemaa toidutootjad avavad Läänemaa Toidunädalal Eesti esimese mahe O.T.T.-i poe

posted in: Uudised | 0

Kohalike elanike poolt kauaoodatud otse tootjalt tarbijale pood avatakse Läänemaa Toidunädala raames laupäeval, 1.detsembril. Pood avatakse Haapsalus, turuhoones. Poe pidajaks on MTÜ Läänemaa O.T.T., mis koondab enda juurde ligi paarkümmend kohalikku tootjat.

Poe pidulik avamine toimub kell 10.00. Poe avamisega ühes toimub ka suur kohalike tootjate Turupäev. Päeva juhib meeleolukas Emil Rutiku. “Talupoe avamine on vajalik, kuna aina enam kliente soovivad osta kohalike väiketootjate kaupa mitu korda nädalas ja endale sobival ajal,” selgitab poe loomise põhjuseid üks talupoe eestvedajaid Karin Tiit ning lisab, et pood annab stabiilse kindlustunde tootjale oma kauba realiseerimiseks. “Seega võidavad nii tootjad kui tarbijad,” rõõmustab Tiit.
Ukse avavad tootjad üheskoos – kõik, kelle kasvatatud ja/või valmistatud saaduseid poest ka osta saab.
Pood hakkab avatud olema neljal päeval nädalas: T, K, R, L kella 11.00- 18.00-ni. Aeg-ajalt hakkab pood olema avatud ka muudel päevadel – ajakohane info leitav FB lehelt: https://www.facebook.com/laanemaaotid/
O.T.T taluturg jätkab vanaviisi neljapäeviti.

PÄEVAKAVA
10.00 O.T.T talupoe avamine, lindi lõikamine
10.15 Sõnavõtud ja tervitusampsud poes
11.00-13.00 Avatud turg ja pood, intervjuud müüjate ja klientidega. Läänemaa toidu tutvustus ja degusteerimine.

Läänemaa Toidunädalal toimuvat talutoidu turgu ja O.T.T. poe avamist toetab MTÜ Kodukant Läänemaa projekti “Kohalik toit kättesaadavaks” raames.

Meediakajastused:
https://online.le.ee/2018/12/01/galerii-laanemaa-ott-avas-turul-oma-poe/