Läänemaa toidutootjad Hiiumaal laadal 22.06

posted in: Uudised | 0

Kodukant Läänemaa koos Pärnu Lahe Partnerluskoguga osaleb 22.juunil Hiiumaal toimuval lihalaadal. Tegemist on õppekäiguga, mille eesmärgiks on tutvuda Hiiumaa kohaliku toodangu ja selle turustamisega. 

Vahetult enne jaanipäeva, Kassarile omaselt ikka neljapäeval, on 22. juunil Orjaku külamaja sees ja väljas toimumas Väike Jaanipäeva Lihalaat. Mõte selle korraldamiseks tekkis MTÜ Hiiu Veis ja Lammas hiiu viiuli Leader-projekti talvisel seminaril, kus kerkis üles küsimus kus veel võiks kuivatatud lambalihakintsu ehk hiiu viiulit tutvustada ja millised võiksid olla selle toote müügikanalid tulevikus.

Laadal seekord rohkem räägime viiulist ja anname ka veidi maitsta, et seda vana lihasäilitamise viisi tänapäeva inimestele uuesti meelde tuletada nii sõnas kui pildis kui maitsekogemuses. Helgi Põllo Hiiumaa muuseumist räägib lambaliha kuivatamise traditsioonidest ja viisidest kuidas viiulit valmistati. Loodame väga, et laadakülaliste positiivne tagasiside annab julgust lambakasvatajatele unustatud traditsiooni ellukutsumiseks ja vana-uue maitseelamuse pakkumiseks lihasõpradele ka edaspidi.

Rohkem infot Hiidlaste Koostöökogu kodulehel SIIN.