Meie kodukant: Maiu OÜ

posted in: Uudised | 0

Maiul on Paliveres söögituba, kus pakutakse koduseid toite hea hinnaga – nii et kõik ikka söönuks saaks. Samas ei anna ta tooraine kohalt järele: “Kasutan ikka Läänemaa kohalikku toorainet. Teen kõik need aastad juba koostööd ümberkaudsete tootjatega. Memmed toovad sõstrad, jahimeestelt saan vajalikku metslooma liha, sealiha toon Martnast Fasenda OÜ-lt,” räägib Maiu, millest söögitoas toit valmib.

Maiu

Maiu on koka-ametit pidanud juba umbes 30 aastat. 1986. aastal kutsuti teda Paliveres Sõpruse kolhoosi üht pidulauda tegema ja pärast seda pakuti kohe ka tööd ja korterit. Kui kolhoos kinni pandi, jätkas Maiu tööd Palivere Põllumajandusühistu all, enda ettevõte sai loodud 8 aastat tagasi. Kui oli tarvis kiirelt osaühingule nime, tuli sõbranna appi ja soovitaski lihtsalt “Maiu” panna, et oleks lihtne. Söögikoht on aga siiski Palivere söögituba, sest nii ütleb see Maiu sõnul kliendile palju rohkem. Oma inimesed teavad aga ikka, et söögitoast just tema eest leiavad.

Hiljuti leidis söögituba endale teised ruumid. Uus asukoht on juurde meelitanud ka uut klientuuri õpetajate ja pensionäride näol. Kui tuli aeg vanast kohast ära kolida, kaalus Maiu ka Haapsalusse oma toidukoha tegemist, aga tema hing on Palivere ja selle inimeste juures. “Ma ei tahtnud Paliverest ära minna, sest ma tahtsin, et siia jääks selline kogukonna koht. Koht, kuhu nad kokku tulevad, peavad oma koosolekuid. Need on asjad, mis peaks igas alevis olemas olema,” räägib Maiu, millist rolli mängib üks toidukoht kogukonnas ja maapiirkonnas.

Uus algus on Maiu sõnul raske, aga seda võtab ta pigem proovikivina, sest just mugavustsoonist välja sattudes hakkavad arengud toimuma. Huvitavaid väljakutseid on toitlustamise valdkonnas tänapäeval üha enam – üritused toimuvad põnevates kohtades, pidudel on erinev stiil ja palju muud. “Tuleb kogu aeg areneda ja mõelda välja asju, mida teised ei tee,” räägib Maiu õhinal, sest enese arendamine ja silmaringi laiendamine on ka tema isiklikus elus tähtsal kohal. Iga nädalapäev on sisustatud isesorti huvitegevusega ja reisipisik viib paar korda aastas siia-sinna rändama.

Ennekõike on Maiule tähtsad inimesed – need, kes temaga koos töötavad, need, kes käivad lõunal ja tegelikult terve Palivere rahvas. “Kogukonna teema on aidata kõiki kogukonna liikmeid,” on Maiu seisukohal. Ta lööb kaasa mitmesuguste ürituste korraldamises, aga koos teistega püüab leida lahendusi ka keerukamatele probleemidele – ikka selleks, et kõigil oleks hea olla.

Kogukonna tegemiste kõrvalt ei tule Palivere söögitoa südamlikul perenaisel puudust ka tööst. Päevas tehakse 100 toiduportsjonit, söömas käiakse nii kohapeal, aga lõunaid viiakse tellijatele ka majast välja. Hästi toimib koostöö teiste asutustega. Näiteks pakub Maiu toitlustust Palivere põgenemistoas pidusid pidavatele seltskondadele, U-stuudios meisterdajatele ja spordiürituste ajal sportlastele.
Üheks keerulisemaks aspektiks oma ettevõtte pidamisel peab Maiu püsivate töötajate leidmist. Kõige olulisem on aga, et kõik arved ja maksud saaks õigel ajal tasutud, eeskätt töötajate palkadega, sest oma inimeste rahulolu on tähtis.

Maiu liitus Kodukant Läänemaa liikmeskonnaga sõbra kutsel sooviga midagi Läänemaa jaoks ära teha. Ühingu puhul kiidab ta ühtekuuluvustunnet, võimalust koos käia, koos teha ja ennast pidevalt arendada.