PRESSITEADE: Neljapäeval algab kuues Läänemaa Toidunädal

posted in: Uudised | 0

Mtü Kodukant Läänemaa

PRESSITEADE

02.10.23

Neljapäeval  algab kuues Läänemaa Toidunädal

5. – 15. oktoobril toimuva Läänemaa Toidunädala eesmärk on tuua esile Läänemaa toidu, toidutootjate ning – pakkujate kvaliteeti, mis pakub naudingut ning elamust. Lisaks erimenüüdele restoranides saab osaleda üritustel (kontsert-õhtusöögid, söögid koos koolitusega jne).

Kuu aega varasemaks toodud üritus (eelnevalt toimus novembri alguses) on toidukohtade esindajate sõnul hea, sest sügise keskpaik on rikkalik kohaliku tooraine poolest ning samuti saab osaliselt pikendada ka suvist hooaega.

Erimenüüd Läänemaa tootjate toorainest pakuvad 17 toidukohta üle Läänemaa ning lisaks on võimalus osaleda mitmel üritusel. Saab õppida traditsioonilise rukkileiva valmistamist Nõva Break leivakojas kui kuulata ans. Väliharfi nautides Läänemaa maitseid restoranis Bergfeldt. Saab matkata nii Einbi metsas kui ka Kõmsil, õppida hapendamist Tuuru karjamõisas. Tegevust jätkub kõigile.

Läänemaa Toidunädalal osalevad: Rado Restoran Haapsalu, Müüriääre kohvik, Nõva Mõisa Kohvik, Noarootsi Lokaal, restoran Von Gernet, Dirhami kalakohvik, Blu Holm resto, Herman Bistroo&Baar, Kongo restoran, restoran Bergfeldt, Palivere söögituba, Roosta resto, Hapsal Dietrich, Tuuru karjamõis, Nõva Break leivakoda, Hanila laulu-ja mänguselts, KIIL Sushibaar, Österby Sadamaresto, Puhvet Kapp, Meraki resto, Puise Nina Külalistemajaja Oru O.T.T.

Üritus on ka osa Loode – Eesti elamusfestivalist „Porikuu”, mis pakub erinevaid elamusi pealinnast Haapsaluni välja ning toob palju külastajaid meie piirkonda.

Täpsema programmiga saab tutvuda kodulehel ja facebooki lehel Läänemaa Toidunädal.

Kai Kulbok

MTÜ Kodukant Läänemaa

Koostööprojektide koordinaator – kommuninaktsioonispetsialist

kai.kulbok@kklm.ee

+3725512385