PRESSITEADE: Puise küla sai Eesti Aasta Küla 2023 konkursil Leader Liidu eripreemia

posted in: Uudised | 0

19. augustil kuulutati Jõgevamaal Sadalas välja Eesti Aasta Küla 2023. Konkurssi korraldab Eesti Külaliikumine Kodukant alates 2005. aastast üle aasta, seekordne konkurss oli järjekorras kümnes.

Konkursi eesmärk on avaldada avalikku tunnustust küladele tulemusliku tegutsemise eest, jagada laiemalt häid kogukonna toimise praktikaid, aidata kaasa maaelu positiivse maine kasvule ning teadvustada Eesti üldsusele maa- ja külaelu olulisust Eesti Vabariigis.

Eesti Leader Liidu eriauhinna pälvis seekord pisike Läänemaa küla Puise, kes paistis silma tasakaaluka mitmekesisusega. „Puise küla kaunis looduses tegutsevad üheskoos noored ja vanad, põllu- ja kalamehed, turistid ja omainimesed. Seal pakutakse põnevaid kohalikke tooteid ja suus sulavaid ehedaid maitseid. Seal hoitakse au sees mälestust paadipõgenikest ja kasvatatakse uut koduhoidvat põlvkonda. Just sellise tasakaalustatud ja uuendusmeelse arengu eest seisab ka LEADER-liikumine“, selgitas Leader Liidu tegevjuht Triin Kallas.

Konkursil osales igast maakonnast üks küla: Leesi, Vainupea, Soonurme, Albu, Tapiku, Äksi, Peri, Ostrova, Linna, Valma, Suurejõe, Kaerepere, Puise, Neemi ja Puksi küla.

Eestimaa Aasta küla 2023 on Kaerepere alevik Raplamaal.

Foto: Kaire Tammet