PRIAs on avatud majandustegevuse mitmekesistamise investeeringutoetuste taotlusvoor

posted in: Uudised | 0

9. augustist kuni 6. septembrini saab e-PRIAs esitada maapiirkonnas majandustegevuse mitmekesistamise investeeringutoetuse taotlusi.

Käesolev taotlusvoor on eriline, sest esmakordselt pakub PRIA oma klientidele juhendamist. Kuna PRIA töötajatel on pikaajaline kogemus ning teadmised kogu toetuse elukaarest, siis soovitakse see maksimaalselt oma klientide heaks tööle panna. Juhendamisteenus muudab taotlemisprotsessi lihtsamini läbitavaks. Koos juhendajaga saab üle vaadata taotlusel esitatavad andmed ning vajalikud dokumendid. Lisapilk juba taotlemisprotsessi varastes sammudes on potentsiaalselt suureks abiks seatud eesmärkide ja tulemusteni jõudmisel.

Juhendamisele pöördumiseks tuleb esmalt broneerida aeg PRIA kodulehe kaudu (teenuse valiku rippmenüüst tuleb valida „Mitmekesistamise toetuse taotluse täitmise juhendamine“) ning valida saab juhendamise:

  • telefoni teel,
  • veebi teel Microsoft Teamsi kasutades või
  • silmast silma kohtumise käigus Pärnu või Tartu teenindusbüroos.

Meetme eesmärgiks on investeeringutoetuse abil luua maapiirkonnas, eelkõige keskustest eemale jäävates piirkondades, eeldused uute töökohtade tekkeks väljaspool põllumajandussektorit.

Toetust saavad taotleda mikroettevõtjatest põllumajandustootjad, mittepõllumajandusliku ettevõtlusega tegelevad mikroettevõtjad, avaliku sektori põllumajandusettevõtjad ja põllumajandusvaldkonna muuseumid.

2023. aasta taotlusvooru eelarve on kokku 14 000 000 eurot, mis jaguneb sihtgruppide vahel järgmiselt: põllumajandusettevõtjatele 5 600 000 eurot ja mittepõllumajanduslikele ettevõtjatele 8 400 000 eurot.
Toetuse maksimaalne suurus ühe taotleja kohta Eesti maaelu arengukava programmperioodil on 200 000 eurot.