Toimus õppereis Iirimaa maapiirkondadesse

posted in: Uudised | 0

Möödunud nädalal toimus MTÜ Põhja-Harju Koostöökogu, MTÜ Kodukant Läänemaa ja MTÜ Nelja Valla Kogu LEADER koostööprojekti “Arukad külad, nutikad kogukonnad” raames õppevisiit Iirimaa maapiirkondadesse.
Oma tegevuspiirkondade maaelu arengut, toimimist ja edukaid projekte tutvustasid kolm LEADER tegevuspiirkonda: Galway Rural Development, IRD Duhallow ja Kilkenny LEADER Partnership.

Ühtekokku tutvuti nelja päeva jooksul 14 erineva projektiga, mille käigus õppis Eesti delegatsioon rohkelt sotsiaalse ettevõtluse, kaasamise ning vabatahtliku töö rolli kohta maaelu arengus. Muu hulgas väisas grupp ka Galway Ülikooli, kus anti ülevaade poliitika, teadusuuringute ja praktika sidumisest riiklikul, Euroopa ja ülemaailmsel tasandil.

Tingimused maaelu arendamiseks Iirimaal on regionaalselt, sotsiaalselt ja kultuuriliselt Eesti omadest küllaltki erinevad, kuid kokkupuute punkte on sellegi poolest küllaga ning teineteiselt õppida on mõlemal poolel ning on loodud sidemed võimalike koostööprojektide arendamiseks.

Eestist osales õppereisil 19 inimest: 8 Põhja-Harju Koostöökogu, 6 Kodukant Läänemaa ja 5 Nelja Valla kogu tegevuspiirkonnast.

Koostööprojekti sisu ning tegevustega on võimalik tutvuda SIIN.