Uus koostööprojekt sai avapaugu!

posted in: Uudised | 0

15. aprillil toimus Tuula Kogukonnakeskuses Kodukant Läänemaa uue koostööprojekti „Arukad külad, nutikad kogukonnad” avaseminar, milles said osaleda kõik projektist huvitatud.

Seminaril jagatati täpsemat infot projekti toimumise, eesmärkide ja tegevuste kohta, kaardistati kogukondade kitsakohti ning räägiti projekti edasistest tegevustest.

Seminaril toimunud põhjalikul arutelul selgusid kogukondadel teemad, millega projekti jooksul tegelema hakatakse – külakeskuse ja nö meeste kuuri loomine, kohaliku ressurssi nutikas kasutamine, vabaaja veetmise viiside mitmekesistamine, avaliku ruumi paremaks muutmine jne

Käesoleval nädalal on Kodukant Läänemaa ja Nelja Valla Kogu kogukondade esindustel võimalus kandideerida ideekiirendisse uuendusvõimekuse tõstmiseks. Ideekiirendi on suunatud motiveeritud kogukondadele, kes soovivad välja töötada innovatiivseid ja jätkusuutlikke lahendusi kogukonna iseseisvaks majandamiseks ja kogukonna jätkusuutlikkuse tagamiseks. Ideekiirendi viiakse ellu mitmes moodulis ning  selle läbinud kogukondadel on võimalus taotleda idee arendamiseks, testimiseks või elluviimiseks toetust projekti innovatsiooni fondist.

Lisaks ideekiirendile toimuvad projekti jooksul veel eriteemalised motivatsioonipäevakud ning välisõppereisid riikidesse, kus arukate külade temaatikaga on rohkem tegeletud ja leidub häid näiteid, millest Eestil on võimalust õppida. Õppereiside  eesmärgiks on  kogemuste jagamine ja võimalike koostööprojektide algatamine. 

Täpsemalt projekti kohta saad lugeda SIIT.