Uus LEADER projektitaotluste hindamiskomisjon on valitud.

posted in: Uudised | 0

Kodukant Läänemaa 15.10.2024 üldkoosolekul valiti kolmeks aastaks uus LEADER projektitaotluste hindamiskomisjon.

Hindamiskomisjoni ülesandeks on LEADER projektitaotluste hindamine ja paremusjärjestuse moodustamine. Samuti heaks kiidetud ja elluviimisel olevate LEADER projektide muudatustaotluste osas arvamuse avaldamine.

Hindamiskomisjoni liige hindab eraldi igat projektitaotlust „MTÜ Kodukant Läänemaa strateegias aastateks 2023-2027“ toodud hindamiskriteeriumite alusel. Taotlejal on õigus tutvustada oma projekti hindamiskomisjonile paikvaatlusel või ärakuulamisel. Hindamiskomisjoni liikmete poolt antud hindepunktide summade alusel kujuneb e-PRIAs taotluse keskmine punktide summa.

Põhiliikmed:

KOV esindajad: Maila Pardla, Gerli Umal
MTÜ esindajad: Ene Sarapuu, Karmen Pikkmets
E/V esindajad: Kaja Karlson, Renek Loorens

Asendusliikmed:

KOV esindajad: Andres-Andi Sarv, Urve Sarapik
MTÜ esindajad: Maris Jõgeva, Peeter Simson
E/V esindajad: Urmas Kivisalu, Tiina Saar

Välishindajad:

Ilmi Aksli
Kaie Laaneväli-Vinokurov

Hindamiskomisjoni liikmete tutvustused

Gerli Umal

Sektor: KOV (põhiliige)

Organisatsioon: Lääneranna Vallavalitsus

Gerlil on kogemus kohaliku omavalitsuse teenistujana nii Pärnu Linnavalitsuses kui ka Lääneranna Vallavalitsuses. Rakenduskõrgharidus ettevõtluse ja projektijuhtimise erialal, magistrikraad ettevõtluse ja ökonoomika erialal. Teadmised ja kogemused hindamiskomisjonide töös osalemises, taotluste hindamisel ning ka aruannete kontrollimisel (nt Targa linna innovatsioonifond hindamiskomisjon ja aruannete kontrollimine). Isikuomadustelt kiire õppimisvõimega, hea pingetaluvusega, lahendustele optimeeritud ja põhjalik.

Maila Pardla

Sektor: KOV (põhiliige)

Kandidaadi tutvustus:

Maila Pardla töötas Lääne-Nigula vallas alates 2021 aastast, esmalt arendusnõunikuna ja hiljem arendusosakonna juhatajana. Hetkel on ta väikese lapsega kodus.

Mailal on õigusvaldkonna taust. Enne Läänemaale tagasipöördumist töötas ta siseministeeriumis õigusnõunikuna ja on töötanud ka ministeeriumi nõunikuna Euroopa Liidu juures, Brüsselis.

Maila on koostööpartner, kelle peale saab alati kindel olla, tema väga tugevateks isiksuseomadusteks on järjekindlus, ausus, otsekohesus, õiglus. Ta on kiire õppimisvõime ja kohanemisega.

Lapsepuhkusel olles tegeleb igapäevaselt pereettevõtlusega, seega ka otsene kogemus pereettevõtluse valu ja võludega maal.

Andres-Andi Sarv

Sektor: KOV (varuliige)

Organisatsioon: Vormsi Vallavalitsus

Kandidaadi tutvustus:

Andres-Andi on Vormsi Vallavalitsuse majandus- ja haldusspetsialist. Tema töölauale kuuluvad valla vara heaperemeheliku kasutuse tagamine, valla elanikele, asutustele ja külalistele heal tasemel teenuste tagamine ja heaks ettevõtluskeskkonnaks tingimuste tagamine Vormsi saarel.

Ta on ise ettevõtja, tema najal tegutseb Vormsil Krog nr14.

Andres-Andi on ka ise spordimees  ning on pikki aastaid vedanud Marimetsa Cup Vormsi saare jalgrattaetappi, jalgpalli ning muid võistlusi. Panustanud vabatahtlikuna külaga seotud (heakorra) tegemistesse.

Urve Sarapik

Sektor: KOV (varuliige)

Organisatsioon: Haapsalu Linnavalitsus

Urve Sarapik on omavalitsussektoris töötanud 20 aastat. Enne Haapsalu linna ja Ridala valla ühinemist töötas ta Ridala vallavalitsuses noorsoo- ja sotsiaaltöö spetsialistina. Pärast ühinemist töötab ta Haapsalu linnavalitsuses noorsootöö spetsialistina. Kahel viimasel aastal on ta osalenud Läänemaa kriisikomisjoni töös ja vastutanud Haapsalu linna kriisivaldkonna eest.

Urve on aktiivne ka mittetulundussektoris, olles MTÜ Parila Seltsi pikaajaline liige ja nõustades kogukonna noori. Ta on teinud koostööd Päästeametiga, nõustades Puise ja Panga külakogukondi kriisiplaanide väljatöötamisel.

Ridala vallavalitsuse ajal esitati ta LEADER meetme hindamiskomisjoni liikmeks, kus ta omandas väärtuslikku kogemust. Urve on põhjalik, eesmärgikindel ja hea meeskonnatöötaja, kes leiab kergesti kontakti.

MTÜ-de ESINDAJAD

Ene Sarapuu

Sektor: MTÜ (põhiliige)

Organisatsioon: Rälby Külaselts MTÜ

Ene on olnud pikka aega seotud MTÜ Kodukant Läänemaa tegevustega (tegevjuht) ning omab kogemusi nii kogukonna töös kui ka ettevõtjana (on FIE). 

Ene on kirjutanud erinevaid projekte Rälby Külaseltsile ja Vormsi vallale. Paljud projektid on saanud rahastuse ja edukalt ellu viidud.

Ene Sarapuu tunneb Läänemaad ja on kursis paljude seltside tegevustega.
Ene omab kogemusi erinevates programmides hindajana. Ta on rahulik ja koostöövalmis, alati valmis õppima. Kõiki oma teadmisi saab ta hindajana rakendada.

Karmen Pikkmets

Sektor: MTÜ (põhiliige)

Organisatsioon (kui kohane): MTÜ Oidrema Külaselts

Karmen on MTÜ Oidrema Külaseltsi juhatus liige, MTÜ Noorteühing Eesti 4H juhatuse esimees, Lääneranna Noortevolikogu eestvedaja ja Eesti Noorteühenduste Liidu nõukogu liige. Tal on kogemus nii projektide kirjutamises, elluviimises, ja on kaasa löönud ka mitmetes hindamiskomisjonides.

Külaseltsi tegevustes on ta kaasa löönud 13. eluaastast, aidates kaasa ja toetades külaseltsi erinevate projektide ning tegevuste elluviimisse.

Karmen on rõõmsameelne, tegus ja avatud inimene, kellele meeldib panustada kohalikus kogukonnas. Olen kursis väiksemate kogukondade argielu ja muredega ning mulle väga läheb korda maapiirkondade jätkusuutlikkus.

Maris Jõgeva

Sektor: MTÜ (varuliige)

Maris on tegelenud kodanikuühiskonna arengu ja vabaühenduste võimekuse parandamisega Siseministeeriumis, Avatud Eesti Fondis ja Vabaühenduste Liidus. Tal on põhjalikud teadmised mittetulundusühenduste võimalustest ja projektitöö oskused.

Maris on juhtinud ja osalenud mitmetes hindamiskomisjonides, sealhulgas Kodanikuühiskonna Sihtkapitalis, NULA inkubaatoris, Siseministeeriumi programmides, Väikesaarte ja KVAT-programmides.

Töö Vormsi Vallavalitsuses on andnud talle põhjalikud teadmised Läänemaa organisatsioonidest, inimestest ja piirkonna vajadustest.

Peeter Simson

Sektor: MTÜ (varuliige)

Organisatsioon: MTÜ Ühendus Asuküla Selts

Peeter on Kolu küla külavanem, kes on paikkonna külavanemate poolt hinnatud kogukonnaliige. Ettevõtja ja konsultandina on Peeter hea suhtleja ja tema asjalikud nõuanded on alati oodatud. Küsimustele otsib vastuseid ja probleemidele lahendusi. Peeter on andnud suure panuse seltsitegevuse arengusuundade kavandamisel ja elluviimisel. Sportlase hingega Peeter on meeskonnamängija ka kogukonnas.

Peeter kirjutab oma CV-s: „Iseloomult olen avatud, seltsiv ja abivalmis. Tööalaselt olen oma tegemistes aus ja järjekindel. Panustan meeskonnatöösse ja püüan olla abiks uute ideede väljamõtlemisel.“

Kaja Karlson

Sektor: Ettevõtlus (põhiliige)

Kajal on üle 8 aasta erasektori kogemust finantsteenustes, ligi 7 aastat mittetulundussektoris ja üle 3 aasta avalikus sektoris. Ta töötab Riigi Tugiteenuste Keskuses teenusedisainer-ärianalüütikuna, kus arendab toetuste protsesse ja teenuseid.

Kaja õpib TalTechis magistriõppes juhtimist ja turundust, keskendudes ettevõtluse arendamisele. Hindamiskomisjonis kavatseb Kaja rakendada oma analüütilisi ja projektihindamise oskusi, samuti koostöö juhtimise kogemust.

Varasem töö Kodukant Läänemaa tegevjuhina on andnud talle teadmisi LEADER programmist. Hindajana Kodukant Läänemaa ja MTÜ Läänemaa Rannakalanduse Seltsi projektides on ta saanud ülevaate piirkonna ettevõtjate vajadustest. Hindamiskomisjonis on Kaja eesmärk toetada mõjusate ja jätkusuutlike projektide elluviimist, mis edendavad piirkonna arengut.

Renek Loorens

Sektor: Ettevõtlus (põhiliige)

Organisatsioon: Teedeprojekt OÜ, Mu Koduke OÜ

Renek omab põhjalikke teadmisi ettevõtjana, s.h ehitusvaldkonnas ja finantsteemadel. Tal on teedeinseneri kutse ning töötab ettevõttes OÜ Teedeprojekt, lisaks on tal perefirma, mis tegeleb majutusega. Lisaks on Renek aktiivselt tegev vabatahtlikuna kogukonnas ning omab praktilisi teadmisi ja oskusi MTÜ-de projektide elluviimisel. Olles pärit Läänemaalt tunneb ta huvi ja panustab Läänemaa arengusse.

Tema head teadmised piirkonna ettevõtluse võimekusest, Eesti majanduse üldisest seisust ning isiklikust soovist, et maapiirkonna elanikud saaksid kohapeal kvaliteetset teenust nii avalikult kui erasektorilt on väärtuslikud omadused Kodukant Läänemaa hindamiskomisjoni töö täitmisel.

Urmas Kivisalu

Sektor: Ettevõtlus (varuliige)

Urmasel on kogemusi ettevõtlusest 30 aastat. Tema erialane haridus on majanduslik kõrgharidus TTÜ-st. Täiendanud on ta endt Tartu Ülikoolis, Eesti Maaülikoolis ja Olustvere Teenindus- ja Maamajanduskoolis.

Isikuomadustelt on Urmas teadmishimuline, pooldab innovatsiooni ja meeskonnatööd.

Tiina Saar

Sektor: Ettevõtlus (varuliige)

Olles metallitööstusettevõtte omanik ja rakendades neid teadmisi ka majandushariduses, saab Tiina hindamiskomisjoni liikmena analüüsida ettevõtlusega seonduvaid projekte hinnates taotluste sisu ja eelarvega seonduvat. Käesoleval hetkel renoveerib Haapsalus kunagist Metsamajandi kontorit, et aasta pärast luua avatavasse majutusasutusse mõned töökohad.

Tiinal on varasem kogemus eelmistest perioodidest, millised ettevõtlusprojektid on sisulised ning oskab seetõttu pöörata tähelepanu parendustele.

Tiina on lisanud: „Arvan, et taotluste analüüsimisel ja hindamisel on oluline  koht väikeettevõtlusel, mis loovad maal töökohti.“

Ilmi Aksli

Ilmil on 15-aastane kogemus LEADER programmiga – ta on olnud alates 2009. aastast  Hiidlaste Koostöökogu nõustaja, alatest 2024. aastast tegevjuht. Tal on kõrgharidus keemias ja ärijuhtimises. Ilmi on lisaks kutseline kalur, Hiiukala MTÜ juhatuse liige ning eraettevõtja.

Kaie Laaneväli-Vinokurov

Kaie on Eesti Põllumajandus-Kaubanduskoja  (EPKK) tarneahela nõunik ja Maaelu Teadmuskeskuse innovatsiooni konsultant.

Omab magistrikraadi maamajanduslikus ökonoomikas ja ettevõtluses ning on töötanud põllumajanduse ja toidutootmise sektoris alates 2011. aastast. Tal on kogemus nii ettevõtte juhtimises kui ka ministeeriumis toetusmeetmete väljatöötamises, samuti esindab tootjate huve EPKK-s ja tegutseb innovatsioonikonsultandina METKis.