Vormsil toimus kogukondade motivatsiooniseminar.

posted in: Uudised | 0

12.-13. aprillil toimus koostööprojekti “Arukad külad, nutikad kogukonnad” raames motivatsiooniseminar Vormsi saarel. Seekordne motivatsiooni päevak oli kantud kahest olulisest teemast – „KOV ja kogukond“ ning „Kogukonna imago“

Kahepäevasel külaskäigul saime teadmisi Vormsi rahvamaja tegemistest ja kogukonnatööst saarel (Angela Mäger, Vormsi kultuuri- ja kogukonna spetsialist), ülevaate Vormsi rahva ja KOV-i koostööst (Maris Jõgeva, Vormsi vallavanem), Rae abivallavanem Bärbel Salumäe jagas, kuidas käib KOV-i ja kogukonna koostöö Rae vallas ning Viimsi poolt avas Viimsi abivallavanem Annika Vaikla.

Teisel päeval saime kuulda, kuidas käis Vormsi uue imago kujundamisprotsess (Kata Varblane, volikogu aseesimees, Vormsi uue visuaalse identideedi protsessi eestvedaja) ning Hosby külavanem Liina Jutt rääkis enda koduküla tegemistest.

Pealelõuna viis ringsõidule Vormsi saart ja kogukondi avastama, giidiks Ene Sarapuu.

Motivatsioonipäevaku eesmärgiks oli inspireerida kogukondade eestvedajaid, saada uusi tutvusi ning teadmisi ja vahetada.

Koostööprojekti “Arukad külad, nutikad kogukonnad” partneriteks on Kodukant Läänemaa, Nelja Valla Kogu ning Põhja-Harju Koostöökogu.