Ühiskonna jätkusuutlikkuse tagamiseks on oluline põlvkondade järjepidevus, mis tagab kultuuri, keele ja traditsioonide jätkumise. Teisalt on kiirelt muutuvas maailmas edukad need, kes suudavad ajaga ja tehnoloogia arenguga kaasas käia. Meil kõigil on oskusi, mis on väärt jagamist.
2017. aasta on oskuste aasta, mis väärtustab (kutse)oskusi, meisterlikkust ja elukestvat õpet Eesti ühiskonnas. Selle aasta sõnum on, et praktilised oskused on väärtuslikud ja ei jäta elus hätta, tähelepanu pööratakse oskuste omandamise ja täiendamise võimalustele. Eesmärk on julgustada noori senisest enam langetama valikuid praktilisi oskusi pakkuvate erialade kasuks, samuti innustada täiskasvanuid oma oskusi täiendama ning uusi omandama. Kui vanem põlvkond saab noortele edasi anda kultuuritraditsioone, sealhulgas praktilisi käsitööoskusi, siis noorema põlvkonna pärusmaa on õpetada vanematele igapäevaelu korraldamist kergendavaid digioskusi. Üksteisele õpetamine lähendab põlvkondi ja üksteiselt õppimine rikastab kõiki osalisi.
Käesoleva aasta TÕNi üleskutse „Õppimine seob põlvkondi“ annab meile kõigile võimaluse jagada üksteisega oma kogemusi, õppida igapäevaeluks uusi oskusi ning tunda rõõmu koosolemisest- ja tegemisest.
19. – 26. oktoobril toimub traditsiooniline täiskasvanud õppija nädal (TÕN), mida koordineerib ETKA Andras koostöös Haridus- ja Teadusministeeriumiga. TÕNi raames toimub erinevates Eestimaa paigus arvukalt täiskasvanuharidust populariseerivaid ning õppimisvõimalusi tutvustavaid tegevusi. Tähistatakse elukestvas õppes osalemist ja tunnustatakse inimeste ja organisatsioonide õppimisalaseid saavutusi.
TÕN 2017 tegevused toimuvad Euroopa Sotsiaalfondi projekti “Täiskasvanuhariduse edendamine ja õppimisvõimaluste avardamine” raames.
Vaata Läänemaal toimuvaid üritusi täiskasvanud õppija nädala raames.