22.07 avatud talude päev Läänemaal

posted in: Uudised | 0

Juba sellel pühapäeval taas kord üle-eestiline avatud talude päev! Oma uksed avavad sajad talud ning pakuvad võimalust maaeluga tutvumiseks!

Igal talul on välja pakutud oma programm, mille leiab www.avatudtalud.ee kodulehel olevalt kaardilt vastava talu juurest.

Kodukant Läänemaa piirkonnas avavad oma uksed järgmised talud:

 • Kuresoo talu Perakülas – talu ringkäigul tutvustatakse erinevaid hooneid, taimi, looduslikke- ning elutingimusi sodiaagimärkide järgi, avatud kohvik ja müügipunkt, avatud noorperemees Ago Uuesoo maalide näitus, võimalik esitada tellimusi (aia)mööblile jms
 • Risti Linnupark – Igal täistunnil plaanis tutvustada linde või jooksvalt vabalt tutvuda omal käel. Avatud suvekohvik, saab kohvi, teed ja suupisteid.
 • Koka talu Leila külas – erinevad kodulinnud (kanad, pardid, kalkunid) – lastele võimalus linde teradega toita; erinevat tõugu küülikud – osadele saab ka pai teha; kodukohvik – saab nii soolast kui magusat; kohaliku toodangu müügilett – köögiviljast käsitööni; käsitööleivad naabertalust – klassikalised, seemneleivad, toortatraleib – saab maitsta ja kaasa osta.
 • Üsse Pruulikuur Haapsalu lähistel – saadaval kaks eraldi pärvast kiirsöögimenüüd ja õhtune restoranilaud. Kl 10.12 hommikusöök, 12-17 tänavatoit, 18.30-20.30 põrsapidu!
 • Sepa Ökotalu Panga külas – tutvustame mahe astelpaju- ja lambakasvatust; teeme ringkäike istanduses; võimalus näha lambaid, hobust ja katsuda lambatallesid; kohapeal telk, kus on võimalik proovida meie astelpajutooteid ja osta kaasa meie talu mahedat toodangut.
 • Tänava talu Haeskas – tutvumine taluloomade ja -lindudega; räägitakse, kes on Marjatar ja kuidas ta hoidiseid ja siirupeid teeb; avatud talukohvik ja võimalus kohapealt kaasa osta talutooteid
 • Oosaare talu Puises – kl 10-17 võimalus tutvuda taluga ja loomadega. Tutvustame lambakasvatust, lambakasvatussaaduste väärindamise võimalusi ja rannakarjamaade hooldamist erinevat liiki loomadega ( lammas, hobune, šoti mägiveis ); tutvustame hobuseid- sporthobune ja raskeveohobune; kõrgtehnoloogia maal elamise võimaldajana- mikrotööstus; merepääste tutvustus, kaatrisõidud. Avatud talude päeva lõpupidu ansambliga “Audru Jõelaevanduse Punt” Oosaare tallis. Avatud talupood ja talukohvik, sellel aastal on talusse tulnud ka Porcellisa käsitsi maalitud nõudega ja fotograaf Vendo Jugapuu fotostuudio.
 • Larsa talu Vormsil – Avatud talude päeval saab külaline näha ja katsuda fragmente talu ajaloost, samuti head-paremat kuulda ja maitsta. Larsal saab kogeda ühe talu uue alguse õhustikku, milles põimuvad minevik, olevik ja nägemuslik tulevik.
 • OÜ Vormsi MT – tehnika ja loomade näitamine, kohvik, tegevused lastele
 • Rõude Muuseum – kl 11.00 – 17.00 võimalus tutvuda muuseumiga, pakutakse kohvi ja kooki ning toimuvad õpitoad ja taluturg. Kl 14 on külas Haapsalu See teater etendusega “Kiusatused”.
 • Aaviku talu Saleveres – Köögivilja ja kanakasvatus, turism ja piknikud, külastajad oodatud!
 • Kõrtsi talu Kuke külas – 11.00-16.00 talu on avatud vaatamiseks, 14.00-15.30 tasuta kontsert – esineb lõõtsakuningas Juhan Uppin
  Lilu talu Rame külas – Avatud talude päevaks on Lilu talu kujundatud pangaks. Pank on avatud kell 10.00-17.00. Kindlat programmi ei ole. Soovijad saavad soodsa kursiga sularaha vastu münte, ehteid ja muud sobivat vahetada; jagame kinnisvaraalast konsultatsiooni, kuidas lagunevale maakohale jälle elu sisse saada; naudime puhast õhku ja looduse lähendust.
 • Ranna Rantso Mõisakülas – talus on ringkäigud, kus tutvustatakse talu ja esitletakse kolme ohustatud hobuse tõugu: tori, eesti ja raskeveohobust.Tantsuks ja meelelahutuseks mängib ansambel “Veskikivi”. Võimalus viibida koos lastega miniloomaaias, kus saab sööta loomi, paitada ning kammida neid või lihtsalt jälgida nende tegevust. Oodata igasugu põnevaid mänge ja tegemisi lastele! Võimalus ratsutada, kohapeal on toitlustus ja Rantšo Saloonbaar! Leidub ka Rantšo sõprade käsitööd.