22.07 üle-eestiline avatud talude päev

posted in: Uudised | 0

22. juulil 2018 kell 10-17 toimub neljandat korda üle-eestiline avatud talude päev. Sind ootavad külla paljud talupidamised ja põllumajandustootjad.

Sind ootavad nii suuremad farmid kui ka väiksemad talud, põnevad loomad ja taimed, vinge põllumajandustehnika, päris talutoit, ekskursioonid, töötoad ja veel palju põnevat. Igal talul on oma programm, milles näidatakse oma talu eripärasid.

Avatud talude päev annab hea võimaluse näha, kuidas kasvab kodumaine toit ja mida kujutab endast üks tänapäevane talupidamine või põllumajandusettevõte.

Millal sa viimati said kitsega tõtt vaadata või proovida kombaini rooli istuda? Tule 22. juulil maale, siis saad.

 

Talude info kaartidel ja nutirakendustes

Taludesse kohale jõudmist hõlbustab NaviCupi mobiiliäpp, mille saab alla laadida Google Playst või App Store’ist.

Google Play rakendustepoe logoApple'i App Store'i logo

Samuti näed osalevaid talusid enne ürituse toimumist Google’i kaardilt meie kodulehel.

Kes tahab avatud talusid paberkaardilt otsida, leiab need enne üritust Alexela suuremates tanklapoodidest ja Rimi „Talu toidab” lettidelt.

Kes tahab avatud talusid paberkaardilt otsida, leiab need enne üritust Alexela suuremates tanklapoodidest, Rimi „Talu toidab” lettidelt ja Elroni rongidest.

Kui soovid talusid keskkonnasõbralikult külastada, sõida kohale rongiga. Vali meie kodulehe kaardilt Google’i filter „Rongiga tallu!“ ning näedki kõiki rongipeatuseid.

Bussireisid

Mitmel aastal on avatud talude päeva raames korraldatud ka bussiekskursioone. Infot võimalike ekskursioonide kohta leiad lehelt mõni nädal enne ürituse toimumist.

Ürituse korraldajad

Avatud talude päeva korraldavad Maaeluministeerium, nüüdseks Põllumajandusuuringute Keskusega liitunud Maamajanduse Infokeskus, Eesti Põllumajandus-Kaubanduskoda ning Eestimaa Talupidajate Keskliit. Korraldamisse on kaasatud ka kohalikud Leader-tegevusgrupid ja Eesti Külaliikumine Kodukant.

Avatud talude päeva korraldamist rahastatakse Eesti maaelu arengukavast 2014–2020 ja Euroopa Maaelu Arengu Põllumajandusfondist.