27.11 kohaliku toidu teemailne arutelu

posted in: Uudised | 0

Maaeluministeerium on välja kuulutanud konkursi 2019 aasta Eesti toidupiirkonna leidmiseks. Sellega seoses  kutsume teid kaasa mõtlema, milline võiks olla Läänemaa kui toidupiirkonna tegevuste kava 2019 aastal ja milline on meie lugu, mida soovime esile tuua Läänemaa kui toidupiirkonna tutvustamisel.

Kui oled huvitatud kaasa rääkima, siis ootame Sind 27.novembril kell 10.00 Sihtasutus Läänemaa koosolekusaali. NB! Anna palun oma osalemisest eelnevalt märku. Juhul, kui ei saa osaleda, kuid soovid siiski kaasa lüüa, siis edasta oma mõtted telefonitsi või meili teel enne kohtumist.

PÄEVAKAVA
27.11.2019 kl 10-12 Toidupiirkonna taotluse ettevalmistamise arutelu

Ühise arutelu eesmärk on koondada taotluseks vajalik informatsioon ja nägemus Läänemaast kui toidupiirkonnast. Eelkõige on küsimusteks, mille poolest eristub piirkond teistest piirkondadest (näiteks Haapsalu/Läänemaa kohvikukultuur, kohvikute päevad, kohalik tooraine või eripära/traditsioon/traditsiooniline valmistamisviis vms). Milliseid tüüpilisi toite sooviksime esile tõsta? Kuidas kavatseme Läänemaad kui toidupiirkonda turundada sh ettevõtjatevaheline koostöö? Milline võiks olla toidupiirkonna esialgne programm (milliseid sündmusi, tooteid ja teenuseid pakutakse) ning millised on toidusündmused, mida plaanitakse korraldada aasta jooksul. Arutelu ja ideed vormib Kodukant Läänemaa tegevmeeskond üheks terviklikuks taotluseks, mille esitamise tähtaeg on 29.11 kell 12:00.

Toidupiirkonnaks kandideerimisel on esitatud järgnevad pidepunktid, millest lähtuda:
– Tahe tutvustada oma piirkonda kohaliku toidu kaudu ning tuua esile just selle piirkonna parimad ja põnevaimad maitsed.
– Oskus oma toitu veenvalt tutvustada, rääkida oma toidu lugu ja kirjeldada pikaajalisi toidutraditsioone.
– Hea koostöö kohaliku tootja ja toidupakkuja vahel.
– Aastane kava, mis ühendab toitu ja kultuuri ning kutsub aasta jooksul inimesi  toidupiirkonda külastama ja kohalikust toidust ning toodetest osa saama.

Rohkem infot siit: https://www.agri.ee/et/2019-aasta-eesti-toidupiirkonna-valimine

Lisainfo ja küsimused: Kaja Karlson, MTÜ Kodukant Läänemaa kaja.karlson@kklm.ee