Kodukant Läänemaa külastas Soome Avatud talude päeva

posted in: Uudised | 0

Kodukant Läänemaa külastas Soome Avatud talude päeva “Lähiruokapäivä 2022”

9.-10.septembril 2022 korraldas Põllumajandusuuringute Keskuse maaelu võrgustikutöö osakond õppereisi Soome, et külastada Soome talusid ja osaleda Soome avatud talude päeval (www.lähiruokapäivä.fi). Õppereisil osales ka Kodukant Läänemaa koostööprojektide koordinaator Kai Kulbok.

Kahe päeva jooksul külastati kuute Soome talu Tampere linna ümbruses. Tutvuti kohalike lihaveisekasvatajatega, lambakasvatajate ja villatootjatega ning samuti külastati veinitalu ja õllepruulikoda. Avatud talude päeva avasündmus toimus Raudanmaa külaseltsi keskuses.

Kogemuste vahetamiseks toimus seminar, kus eestlased andsid lühiülevaate oma avatud talude päevast ning soomlased rääkisid, kuidas nemad selle aasta sündmust korraldasid.

Soome korraldab avatud talude päeva aastast 2016, kuid varasemalt kandis sündmus nime “Ostaa tilaltaa” (e.k Osta talust!), alates 2021 aastast “Lähiruokapäivä” (e.k Kohaliku toidu päev).

Õppereis korraldati koostöös Soome maaeluvõrgustikuga ning osalesid avatud talude päeva piirkondlikud koordinaatorid, talude ja maaeluvõrgustiku esindajad.