Kodukant Läänemaa liitus koostööprojektiga “Piirkondade kogemusvahetus ja tegevusrühmade koostöö arendamine”

posted in: Uudised | 0

Eelmise aasta maikuus toimunud Kodukant Läänemaa üldkoosolekul otsustati, et alates sügis 2023 laekunud jäägid
kasutatakse liikmetele suunatud koostööprojektiks. Hilissügisel alustasid kuus LEADER tegevusrühma läbirääkimisi, et ühiselt luua oma liikmeskonnale koostööprojekt – nii sündis “Piirkondade kogemusvahetus ja tegevusrühmade koostöö arendamine”.

Projekti peamiseks eesmärgiks on partnerite liikmeskonna omavaheline võrgustumine, teadmiste vahetamine ning sidemete loomine.

Tegevused jagunevad ühistegevusteks, millest võtavad osa kõik projektipartnerid ja
lisategevusteks, mida viib ellu Kodukant Läänemaa üksinda või koostöös tegevusest
huvitatud projektipartneriga.

Projekti tegevustena toimub nt sel suvel Eesti-sisene õppereis ning koostööseminar partnerite liikmeskonna vahel, järgmisel kevadel ühine õppereis välisriiki ning tegevmeeskondade ja juhatuste koolitus.

Projekti kasusaajateks on projektipartnerite tegevuspiirkonna tegevusrühmade liikmed, kohalikud omavalitsused, kogukonnad ja ettevõtjad.

Kui neli tegevusrühma vormistasid koostöökokkuleppe juba möödunud aasta lõpus siis Kodukant Läänemaa liikmed kiitsid heaks koostööprojektiga ühinemise 26.veebruaril toimunud üldkoosolekul.

Koostööprojekti “Piirkondade kogemusvahetus ja tegevusrühmade koostöö arendamine” projektipartnerid lisaks Kodukant Läänemaale on Lääne-Harju Koostöökogu, Nelja Valla Kogu, Raplamaa Partnerluskogu, Ida-Harju Koostöökoda ning Põhja-Harju Koostöökogu.