Lõppes Kodukant Läänemaa LEADER meetme ettevõtluse arendamise toetuse taotlusvoor

posted in: Uudised | 0

Eelmisel nädalal lõppenud Kodukant Läänemaa LEADER ettevõtluse arendamise meetmesse esitati 27 projektitoetuse taotlust. Toetust küsitakse kokku 1,15 miljonit eurot, mis on pea neli korda rohkem, kui on meetmes käesoleval aastal raha. Teiste hulgas esitati kaks suurprojektitaotlust, millest kumbki soovib saada toetust 200 000 eurot.

Kodukant Läänemaa kuulutas 2018. aasta LEADER toetuse taotlusvoorud välja aasta alguses peale seda, kui üldkoosolek võttis vastu strateegia muudatused ja maaeluministeerium need heaks kiitis.

„Eelmise aastaga võrreldes esitati taotlusi vähem, mis oli ka ootuspärane, kuna selle aasta eelarve on võrreldes eelnevatega pea poole väiksem,“ kommenteeris Kodukandi tegevjuht Ene Sarapuu.

Käesoleval aastal on esmakordselt esitatud ettevõtlusvooru kaks suurpojekti. Nende esitamise kiitis heaks märtsis toimunud üldkoosolek.

Kodukant Läänemaa juhatuse esimees Merle Mäesalu selgitas, et strateegia koostamisel mõeldi sellele, kuidas toetada LEADERi abil piirkonnale mõjusaid suuri investeeringuid. „Ootus on, et sellised projektid looksid uusi töökohti. Kui mitu tükki täpselt, me kirja pannud ei ole.“

„Nüüd on meil sellised projekte laual kaks,“ lisas Mäesalu. „Samas konkureerivad need teiste projektidega võrdselt ja hindamiskomisjoni otsustada on see, millised neist on piisavalt head projektid toetuse saamiseks.“

Ettevõtluse projektitaotluste tehniline kontroll kestab kuni mai alguseni, seejärel suunatakse projektid hindamisele.