Otsime Läänemaa aasta õppijat!

posted in: Uudised | 0

Täiskasvanuna uuesti õppima asumine nõuab sisemist motivatsiooni, enesekindlust ning igapäeva elu kõrvalt on see suur väljakutse. Meie ümber on aga inimesi, kes leiavad jõu ning aja, et erinevate takistuste kiuste uuesti õpinguid alustada.
Ootame inimesi esitama aasta õppija kandidaadiks neid, kes on jätkanud täiskasvanuna katkenud haridusteed, osalenud täienduskursustel või omandanud uue eriala.

Tanel Padar kutsub üles tunnustama: „Hindan täna veel rohkem neid inimesi, kes on õpingud taas ette võtnud. See nõuab eneseületust, kuid annab hiljem elus oluliselt suurema valiku- ja tegutsemisvabaduse. Mäletan selgelt kui raske oli alguses õppida uuesti õppima ja kui loomulik see nüüd tundub. Täna on õppimine minu jaoks kui uus meelelahutus,” sõnas Padar.

Läänemaa eelmise aasta õppija Toomas Peterson jagab oma kogemust ja kutsub üles tunnustama: “Õppijaid ja õpetajaid on vaja märgata, sest see toetab ja innustab inimesi.ˮ. Aasta õppija 2010 Egon Erkmann lisab: “Oled sa noor või vana – tunnustamist vajab inimene läbi elu. Lapsena tunnustavad meid vanemad, siis sõbrad ja töökaaslased, vanadena toetavad lapselapsed. See on lõputu ringkäik nagu õppiminegi!”

Konkurssi korraldava Eesti Täiskasvanute Koolitajate Assotsiatsiooni Andras Läänemaa koordinaator Ingrit Kera sõnul innustavad õppijate lood teisi: „Elu näitab, et tunnustuse saanud õppijate lood on olnud paljudele inimestele julgustuseks ja innustuseks, et jätkata poolelijäänud õpinguid või alustada täiesti uue eriala omandamist.“.

Haapsalu Kutsehariduskeskuse direktor Ingrid Danilov tunneb uhkust täiskasvanud õppijate üle, kes töö ja pere kõrvalt on sellise olulise sammu ette võtnud ja asunud uut eriala või ametit omandama. Ingrid Danilov ütleb: “Kindlasti tuleb selliseid inimesi tänada ja tunnustada.”.

Kandidaate saab esitada 31. maini 2018 veebilehel www.jällekooli.ee täites seal vormi. Aasta õppijaks esitatud kandidaatide seast valib žürii 16 kandidaati, kes pääsevad rahvahääletusele ning kõik inimesed saavad septembris anda hääle oma lemmiku poolt.

Lisaks aasta õppija kandidaatidele kutsume üles märkama ja tunnustama ka täiskasvanute koolitajaid, õppijasõbralikke tööandjaid ja õpitegusid. Kõigi kategooriate kandidaate saab esitada lehel www.andras.ee.

Aasta õppija, rahvalemmiku ja teiste tiitlite võitjad kuulutatakse välja 19. oktoobril täiskasvanud õppija nädala (TÕN) avaüritusel.