Porikuu festival on meelitanud 4000 huvilist Loode-Eestit avastama

posted in: Uudised | 0

Poriste sügisilmade tähistamiseks ellu kutsutud elamusfestival on suutnud meelitada ainuüksi ühe kuu jooksul Loode-Eestisse kõikjalt üle Eesti 4000 huvilist, kes on saanud osaleda nii loodusmatkadel, käsitöötubades, kontsertidel kui avastusretkedel.

Kahe kuu jooksul ligi sada eri sündmust hõlmav Porikuu elamusfestival on suutnud juba praegu lüüa Haapsalust Tallinnani toimuvate üritustega senist osalusrekordit. 

Porikuu projektijuhi sõnul on huviliste seas kujunenud väga menukaks ka erinevad festivali raames peetud loengud ja koolitused. “Pimedad sügisõhtud soosivad tubaseid tegevusi ning sestap on programmis tulemas veel palju põnevaid käsitöötubasid, kus saab koos kohalikega meisterdada nii maitsvat pavlovat kui ka keraamikat ja jõulupärgi,” tõi Mast näiteks. Samas on külastajad tõestanud end tema sõnul ka tublide spordi- ja loodusentusiastidena. “Näiteks Pakri poolsaarel toimunud orienteerumisvõistlusel “Libahundi jälg” osales koguni üle 400 inimese. Porikuu raames korraldatud matkad ei ole jäänud ära ka kõige tormisemate ilmadega, sest huvilisi, kes Loode-Eesti sügist ka porise ilmaga avastada tahavad, on olnud palju,” kirjeldas ta. 

Kuigi pool festivaliperioodist on läbi, jääb Porikuu projektijuhi Elisabet Masti sõnul palju põnevaid sündmusi ka festivali teise poolde. “Näiteks peagi algaval nädalavahetusel on kohalikud kultuurikorraldajad pannud hingedekuu alguse puhul kokku põnevad hämara aja rännakud, millega piirkonda tutvustatakse ja mida kohalike legendidega vürtsitatakse,” kirjeldas Mast, kuidas kohalikud soovivad tutvustada Eestimaa loodenurka ka väljaspool tavapärast turismihooaega.
Nii saab näiteks kuulda, millest kõnelevad Eesti kuulsaimaks kummituseks peetud Valge Daami koduseinad Haapsalu linnuses ja milliseid müstilisi lugusid on rääkida Suurupi vanal tuletornil. Valgejärve matkarajale minnakse aga pimeda saabudes laternatega kohalikke metsavaime otsima. Samuti haaratakse laternad kaasa Klooga endise koonduslaagri aladele. 

7. novembril algab aga Läänemaa toidunädal, mis liidab Porikuu elamusfestivaliga mitmeid põnevaid toiduteemalisi töötubasid ja eriõhtusööke. “Toidunädalal tõstetakse esile Loode-Eesti kohalik puhas toit ning selle pakkujad, kes toorainet au sees hoides tõelisi maitsenaudinguid leiutavad,” kirjeldas Mast ja lisas, et paljudes Läänemaa toidukohtades on sel ajal väljas spetsiaalsed erimenüüd.

“Festivali pidulik lõpp leiab aset 30. novembril ehk andresepäeval, mil algab advendiaeg ning jõuluootus,” tõi Mast välja. Sel päeval toimub Harjumaa muuseumis suur andresepäeva laat, kus väiketootjatelt saab soetada põnevaid jõulukinke ning ehedat kohalikku sööki ja jooki. Samuti toimub samal ajal Haapsalu vanalinnas traditsiooniline talveõhtu koos paljude põnevate sündmustega. Lisaks saab kuulata Roosta puhkekülas kontserti ning nautida Riisipere kultuurimajas mustkunstniku etteastet.

Ühtekokku on sajakonna erineva sündmusega Porikuu elamusfestivali raames võimalik osa saada nii matkadest, loengutest, õpitubadest, kontsertidest, teatrietendustest, laatadest, orienteerumisvõistlustest kui ka muudest põnevatest üritustest. Täpsem ülevaade toimuvast asub Porikuu elamusfestivali kodulehel www.porikuu.ee

Festivali kaasrahastatakse Euroopa Maaelu Arengu Põllumajandusfondi LEADER projektist “Loode-Eesti piirkonna ühisturundus”, mille partneriteks on MTÜ Kodukant Läänemaa, Lääne-Harju Koostöökogu ja Nelja Valla Kogu. Festivali korraldamisse on kaasatud ka piirkonnas paiknevad omavalitsused.

Fotod tänavuse Porikuu festivalist raames juba toimunud sündmustest: 
https://www.facebook.com/pg/porikuu/photos/?tab=album&album_id=551981805538006  


Lisainfo:
press@porikuu.ee
5262227