17.08 Kohalik toit jõuab laadale!

posted in: Uudised | 0

Sel laupäeval, 17.augustil sätib talurahvas ennast Valge Daami laadaliste rõõmuks endise Centrali maja sisehoovi vanasse õunapuuaeda.
Võtke sõbrad ja pere kaasa, sest mõnusa toidu keskel puhata meeldib kõigile. Kui kõht täis, saab laadal taas lustida. Kehakinnituse eest hoolitsevad Läänemaa O.T.T poe liikmed – Putkaste Kalda talu, Jahu-Jaan, Toht pruulikoda, Koka talu, Emme pelmeenid, Roberti mesi, Mesikuma mesi, Lilleparun, Nõva leib ja Tänava talu. Oma panuse annavad ka Kolk pruulikoda, Hegeland käsitööjäätised ja Tammejuure Mahetalu.

Keele viivad alla grillil valminud põrsas ja lammas, lisaks värske kartul kukeseenekastmega. Prae kõrvale saab valida igasugu värvilist kraami – just seda, mis parajasti põllult kätte saab. Tilgake põldmarja- või tikrisinepit, värskelt valmistatud majoneesi ja sööma! Supikatlas podiseb haugipelmeenisupp ja värske peedisupp. Pelmeenisõprade rõõmuks on valikus ka käsitööpelmeenid. Maiustamiseks on pannkoogid värske meega, tordid-koogid ning palju muud maitsvat. Lisaks kohvile on saadaval kanepitee. Keelt saab kasta nii limpsi, nisuõlu kui ka muude käsitööpruulidega. Laste rõõmuks on saadaval lai valik käsitööjäätiseid.

Kohaliku toidu turg on avatud kell 10-18.

Kohalikku toitu leiab jätkuvalt Haapsalu turult – O.T.T. talupood on oma tavapärastel aegadel avatud aadressil Jürioo 7, Haapsalu.

Kohaliku toidu turu läbiviimist toetab Kodukant Läänemaa LEADER meetmest koostööprojekti “Kohalik toit on tervisilik ja trendikas” raames.

Ürituse info Facebookis

Eva Rahv, kohaliku toidu spetsialist