Üdruma küla noppis Maapäeval eriauhinna

posted in: Uudised | 0

Möödunud nädalavahetusel, 26.-28.juulil, toimus Räpinas, Põlvamaal Eesti külade XIII Maapäev.
Läänlasi osales Maapäeval kokku 19 – nende seas ka Läänemaa Aasta küla Üdruma ja Kodukant Läänemaa esindajad. Reedel külastati Himmaste, Eoste ja Valgesoo külasid, kus tutvuti kogukondade tegevusega ning kahe puiduettevõttega. Aasta küla kandidaadid kohtusid presidendiga aruteluringis.

Päev jätkus Maapäeva rongkäigu ja avamisega, kus president pidas maapäevalistele kõne ning riigikogu esimees Henn Põlluaas andis üle aasta küla tiitli Lüübnitsa külavanemale Urmas Sarjale. Tänu osalemise eest said kõik esindatud külad. Üdruma pälvis Rahandusministeeriumi poolt eriauhinna kõige iseseisvama, avatuma ja aktiivsema külana.
Õhtuses programmis pakkus meelelahutust Tõnis Mägi ja Põlva Muusikakooli keelpilliorkestri kontsert Räpina kirikus. Maitsemeeli turgutas maakondade maitsete tutvustamisüritus.

Laupäeval toimusid teemakojad, kus arutati maaeluteemadel, täiendati Eesti külade maapäeva manifesti ning jagati omavahel kogemusi. Õhtupoolikul viidi läbi maakondadevaheline orienteerumismäng, kus Üdruma küla naiskond saavutas esikoha ning võitis ka parima pildi tiitli. Õhtu jätkus meeleoluka kultuuriprogrammiga.

Kolmanda päeva hommikul toimus paneeldiskussioon maaelu arengu teemadel, kus osalesid nii valitsuskoalitsiooni esindajad, riigiametnikud kui kogukondade esindajad. Üheselt tõdeti, et elu maapiirkonnas vajab riigi poolt suuremat tähelepanu, kuid palju on võimalik ära teha ka kohapeal omavalitsuste ja kogukondade koostöös. Maaeluminister Mart Järvikule anti üle maapäeva manifest, mis sisaldab külaelu puudutavaid olulisi probleemkohti ja põhimõtteid, mida riigivalitsemisel ja otsuste tegemisel arvesse võtta. Eesti külade maapäeva manifest tuleb aruteluks valitsuse istungil. Manifest lisatakse Eesti Külaliikumine Kodukant kodulehele kõigile tutvumiseks.

Maapäeva rongkäik
Läänemaa delegatsioon
Maakonna maitsed – Läänemaa telk
Üdruma küla – kõige iseseisvam, avatum ja aktiivsem