PRESSITEADE: Läänemaal alustab uus arenguprogramm kogukondadele

posted in: Uudised | 0

Käesoleval sügisel stardib Kodukant Läänemaa tegevuspiirkonnas uus arenguprogramm kogukondadele, mille eesmärgiks on vabaühenduste tegevuse võimestamine. Arenguprogramm koosneb viiest moodulist, mis lahkavad kogukonna vabatahtliku töö erinevaid aspekte nagu näiteks läbipõlemine, kogukonna kaasamine, organisatsiooni arendamine, koostöö ning palju muud. Õppepäevad toimuvad viiel korral vahemikus november 2019 – aprill 2020.

Arenguprogrammis oodatakse osalema külavanemaid, kogukondade eestvedajaid ja sädeinimesi, kes igapäevaselt tegelevad kohaliku elu hoidmise ja arendamisega. Kohtade arv programmis on piiratud, mistõttu oodatakse huvilistelt eelnevalt motivatsioonikirja.

Arenguprogramm on osa koostööprojektist „EstPol sustainable communities“ (e.k. EstPol jätkusuutlikud kogukonnad), mille partneriteks on Eestist kohalik tegevusgrupp Nelja Valla Koostöökogu ning Kodukant Läänemaa ja Poolast kohalik tegevusgrupp Stowarzyszeniem Korona Połnocnego Krakowa.

Lisaks Kodukant Läänemaa tegevuspiirkonnas ellu viidavale arenguprogrammile toimuvad seminarid ja õppekülastused ka vabatahtliku pääste, naabrivalve ja kohalike teenuste edendajatele nii Eestis kui Poolas. Projekti võtab kokku lõpukonverents Läänemaal, kus vabaühenduste esindajatel on võimalus osa saada paneelaruteludest, loengutest ning töötubadest.

Projekti rahastatakse MTÜ Kodukant Läänemaa LEADER projektitoetusega.

Motivatsioonikiri koos andmetega (nimi, küla/piirkond, kontakt) palume saata hiljemalt 10. novembriks aadressil maarja.pikkmets@kklm.ee

Kogukondade arenguprogrammi koolituspäevade kava on leitav aadressilt https://kklm.ee/kogukondade-arenguprogramm/

Maarja Pikkmets
LEADER projektijuht
MTÜ Kodukant Läänemaa
www.kklm.ee
5322 9288