18.-19.09 Saaremaa-Läänemaa-Hiiumaa kokkamise maavõistlus ja hiidlaste sügislaat

posted in: Uudised | 0

3 maakonda, 6 kokka, 9 rooga! Reedel, 18. septembril toimub Kassari Puhkekeskuses suur Saaremaa-Läänemaa-Hiiumaa maavõistlus kokakunstis ja uhke õhtusöök. Kohalik toit ja kohe kindlasti lammas, lest, mustikas…

Meeleoluka võistluse võitis 2020 aasta Eesti Toidutee esindus Läänemaalt. Palun õnne!
Peakokad, kes omavahel võisteldes katsid laua, olid HIIUMAALT Kassari Puhkekeskuse peakokk Erlis Schönberg ja Elamuskeskus Tuuletorni Kohvik RUUDI peakokk Tago Põldma; LÄÄNEMAALT Müüriääre kohvikus toitlustusjuht Kerlin Ledis ja Haapsalu Laine Spa Hotelli peakokk Karina Kaasik  ning MUHUMAALT (kes seekord kaitsesid Saaremaa au) suverestoran Muhu Pitsaahi omanikud Sirkka ja Ekke Paul Pintmann. Pealt 60 sööjale tutvustasid kokad oma kunstiteoseid, laulsid Karmen Telvik ja Tanel Vaikjärv.Võitjaks tuli sõprus, aga sellegi poolest oli esimene maakondade seas LÄÄNEMAA naiskond 1582 punktiga, teiseks Hiiumaa meeskond 1563 punktiga ja kolmandale auhinnalisele kohale tuli Muhumaa 1458 punktiga.

Saaremaa ei jäänud siiski tähelepanuta, sest tervitusjoogiks pakkus Saaremaa Ehtne toode alkoholita vahujooki Öun.Kokkade omavaheline koostöö ja abikäsi üksteisele tuli kogu ürituse sujumisele väga kasuks. Lisaks on juba Tuuletorni kohvikus Ruudi igapäevamenüüs Hooajaline mustikas ja sammal oma ilus ja võlus mahlase keeksi sees ja ümber.Koostöö näiteks veel, et Läänemaa korraldas õhtusöögile eelnevalt oma toodete tutvustuse ja jäi laupäevasele Hiiumaa sügislaadale müüma. Saime kutse osaleda Haapsalu sügislaadal ja sarnasel õhtusöögil (mille Hiiumaa formaati läänlased lubasid kasutada). Omakorda on sel nädalal Kuressaares Hiiumaa nädal ja Saarte Sahvrisse kutsuti lisaks olemasolevatele veel Hiiumaa tootjate toodangut.

Võistlusmenüü leiad siit
kujundatud menüü
ERR tutvustav klipp 18. septembri AKs on siin
Blogija Paljasporgand Hiiumaa insta
Vananaistesuve festival FB leht

Kokkade maavõistlust toetab LEADER programm projekti “Kohalik toit on tervislik ja trendikas!” raames.

Hiidlaste Sügislaat

Värvideküllane sügis on üks ilusamaid aegu Hiiumaal ning sellest lähtuvalt on Coop Hiiumaa l suur rõõm teid kutsuda iga-aastasele suurele hiidlaste sügislaadale! Tänavune sügislaat saab toimuma 19. septembril kell 10-14 Tormi Konsumi platsil (Heltermaa mnt 16, Kärdla) ning lisaks sügisestele mere-, metsa- ja aia-andidele ja kohalikule toidule on laadaplatsil lookas laadalauad parimate paladega nii Hiiumaalt kui mandrilt, rikkalik laadaloterii, uhke seenenäitus, tegevused lastele ning kirbukas.Hiidlaste sügislaat on osaks Vananaistesuvi  programmist, mis pakub mitmekesiseid tegevusi ja elamusi üle kogu Hiiumaa terveks septembrikuuks!

Tule sügislaadale müüma – registreeru telefonil 53455606.